Wydarzenia

CLJ U18: Porażka na zakończenie

2019-06-01 15:00:00
Śląsk Wrocław przegrał 0:3 (0:0) z Arką Gdynia w meczu 30. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Wszystkie bramki padły w drugiej części gry. Zawodnicy trenera Ryszarda Pietraszewskiego zakończyli rozgrywki na drugim miejscu.
Gospodarze dobrze rozpoczęli spotkanie. Utrzymywali piłkę na połowie rywala i cierpliwie szukali okazji do strzelenia gola. Pierwszą dobrą szansę miał Głowieńkowski, który po świetnym podaniu Miłosza Matuszewskiego znalazł się w polu karnym, jednak oddał strzał prosto w bramkarza. Z biegiem czasu goście zaczęli grać odważniej, ale wrocławianie skutecznie się bronili. 
 
Obie ekipy miały problemy ze skonstruowaniem składnych akcji. Brakowało dokładnych podań i dobrych decyzji pod polem karnym rywala. Niemniej w 38 minucie Głowieńkowski ruszył lewą stroną boiska, minął kilku obrońców, ale jego strzał pewnie obronił Michniewicz. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. 
 
Drugą połowę lepiej rozpoczęli gdynianie. Groźne uderzenie ze skraju pola karnego oddał Oskar Bohm, jednak świetną interwencją popisał się Frasik. Kolejny atak Arki zakończył się już zdobyciem bramki. W 54 minucie, po płaskim dośrodkowaniu z lewej strony boiska, do piłki dopadł Wilczyński, i posłał ją w lewy róg bramki.  Śląsk szukał wyrównania, ale to goście powinni strzelić drugiego gola. W 69. Minucie po faulu na Wilczyńskim sędzia podyktował rzut karny.”Jedenastki” nie wykorzystał jednak Mateusz Zbiranek, którego intencje doskonale wyczuł Frasik. 
 
Minutę później Arka dopięła swego. Najpierw piłkarzy Śląska uratował słupek, jednak dobitka Bohma wylądowała już w siatce. Arkowcy poszli za ciosem i w 77 minucie było już 3:0. Piłkę przed polem karnym zgarnął Szałecki i mocnym płaskim strzałem pokonał Frasika. Gospodarze próbowali zdobyć bramkę honorową, jednak nie byli w stanie pokonać bramkarza rywali.
 
Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Podobnie zresztą jak pozycja w tabeli juniorów WKS-u, którzy zakończyli rozgrywki na miejscu w kraju. 
 
Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 0:3 (0:0)
0:1  Wilczyński 54’
0:2 Bohm 70’
0:3 Szałecki 77’
 
Śląsk Wrocław: Frasik, Chmulak, Szymański, Jarzębowski (Skrzypek), Głowieńkowski, Ostrowski, Wypart (Mamis), Łączkowski, Matuszewski (Poniedziałek), Szpakowski, Wacławek (Golus).
 
Arka Gdynia: Michniewicz, Blok, Branicki, Parulski, Wiśniewski (Szałecki), Bohm (Lubowicz), Bednarski, Wilczyński, Talaśka, Zbiranek.
 
Autor: Krystyna Pączkowska, Fot. Grzegorz Krawczyk

Zobacz również