Wydarzenia

Co słychać u rywala: Zagłębie Lubin

2023-01-27 11:00:00
Tęskniliście, „Wojskowi”? Bo my bardzo. Na początek wiosennej rundy PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław podejmie na własnym stadionie Zagłębie Lubin. Tradycyjnie, postanowiliśmy się przyjrzeć, co słychać u naszych rywali.
„Miedziowi” zakończyli jesienną rundę na 15. miejscu z siedemnastoma punktami na koncie. Lubinianie wygrali cztery spotkania, pięć zremisowali i osiem przegrali. W tym momencie tracą cztery oczka do Śląska Wrocław, który zajmuje 11. pozycję w tabeli. 
 
Nieudana jesień w wykonaniu Zagłębia zmusiła działaczy do zmian. Stanowisko głównego trenera opuścił Piotr Stokowiec, a w jego miejsce pojawił się były selekcjoner reprezentacji Polski i mistrz Polski z Piastem Gliwice – Waldemar Fornalik. 59-latek miał okazję przepracować z nową drużyną cały okres przygotowawczy i trzeba przyznać, że pod jego okiem drużyna zaczęła spisywać się nieco lepiej. Podczas zgrupowania w tureckim Belek Zagłębie rozegrało pięć spotkania, z czego trzy zremisowało i dwa wygrało. 
 
Zagłębie Lubin podczas zgrupowania w Turcji:
0:0 Botosani 
21: FC Magdeburg
1:1 Bohemians Praga
3:0 Graficar Beograd 
1:1 Ludogorets Razgrad 
 
Zagłębie fatalnie zakończyło 2022 rok, gdyż przegrało aż pięć ostatnich meczów w rozgrywkach ligowych, a w dodatku odpadli z Pucharu Polski. Na wiosnę „Miedziowi” pragną przede wszystkim szybko zapewnić sobie utrzymanie, które pozwoli drużynie powoli budować się na przyszły sezon. Jesień pozostawiła sporo do życzenia, ale Waldemar Fornalik to zasłużony szkoleniowiec, który potrafi poradzić sobie nawet w najtrudniejszych momentach. 
 
Piłkarze z Lubina nie błyszczeli w większości statystyk, niemniej z pewnością trzeba na nich uważać, jeśli chodzi o grę w powietrzu. Martin Dolezal zdołał strzelić już dwie bramki głową, a Jarosław Jach – obrońca z dużym doświadczeniem – wygrał aż 51 pojedynków w powietrzu, co stanowi jeden z najlepszych wyników w całej lidze. 
 
Piłkarze Zagłębia Lubin w indywidualnych statystykach PKO BP Ekstraklasy 2022/23:
- Jarosław Jach wygrał 51 pojedynków w powietrzu (5. najlepszy wynik w lidze)
- Łukasz Łakomy wykonał 41 kluczowych podań (najlepszy wynik w lidze)
- Martin Dolezal strzelił dwie bramki głową (3. najlepszy wynik w lidze)
 
Derby Dolnego Śląska będą stanowić dla naszych rywali dodatkową motywację, niemniej nasi piłkarze zrobią wszystko, by dostarczyć swoim kibicom jak najwięcej radości. Początek wielkiego starcia już w sobotę o godzinie 20:00. BILETY KUPISZ TUTAJ 
 
Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław