Wydarzenia

Co słychać w drużynie Białej Gwiazdy?

2017-02-17 16:40:00
Nadszedł czas na pierwszy w 2017 roku mecz na Stadionie Wrocław. Rywalem podopiecznych Jana Urbana będzie Wisła Kraków, która udanie wznowiła rozgrywki po zimowej przerwie. Przed meczem sprawdziliśmy co słychać u naszego najbliższego rywala.
Zwycięstwo 2-0 z Koroną Kielce sprawiło, że Biała Gwiazda awansowała do grupy mistrzowskiej. Przed rozpoczęciem 22. kolejki Wisła znajduje się na ósmej pozycji w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Nowy szkoleniowiec naszego rywala - Kiko Ramirez - był bardzo zadowolony po meczu z kielczanami - To piękny dzień. Udało się osiągnąć zwycięstwo, o którym marzyliśmy. Jest to ważne dla całej drużyny i dla mnie jako trenera – powiedział hiszpański opiekun Białej Gwiazdy.
 
W przerwie zimowej przeprowadzono w Krakowie kilka bardzo ciekawych transferów. Najwięcej emocji wzbudził powrót na Reymonta Semira Stilica, który jest świetnie znany krakowskim kibicom. W meczu z Koroną solidny debiut zaliczył hiszpański obrońca – Ivan Gonzalez. Stoper Wisły dobrze współpracował z Arkadiuszem Głowackim i nie dopuścił do straty gola. Zimą prócz Hiszpana i Bośniaka w Krakowie pojawili się także Matija Spicic, Hugo Videmont i Pol Llonch. W ostatnim tygodniu Wisła zamknęła kadrę sprowadzając dwóch młodych skrzydłowych z Kolumbii. Ever Valencia i Cristian Echavarria Velez zostali wypożyczeni do końca sezonu.

Dwóch zawodników Wisły na pewno nie pojawi się na murawie w sobotnie popołudnie. Denis Popovic i Mateusz Zachara są kontuzjowani i ich występ w spotkaniu ze Śląskiem jest niemożliwy. Pierwszy z Wiślaków ma problem z kolanem, a drugi z przywodzicielem. Niepweny jest także występ Petara Brleka.
 
Spotkanie w rundzie jesiennej pomiędzy Wisłą i Śląskiem zakończyło się pewnym zwycięstwem WKS-u 5-1. Od tamtego meczu wiele zmieniło się w obu drużynach i o powtórkę tego wyniku może być bardzo trudno. Biała Gwiazda w delegacjach prezentuje się jednak słabo - na dziesięć wyjazdowych spotkań wygrała tylko raz. Miejmy nadzieję, że trener Urban znajdzie sposób na pokonanie Wisły, co pozwoli Śląskowi udanie rozpocząć nowy rok na Stadionie Wrocław. Początek meczu w sobotę o godz. 18.00.
Autor: Mateusz Sładek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław