Wydarzenia

Czechosłowacki remis!

2016-05-10 22:30:00
W meczu przyjaźni podział punktów na zgodę. Śląsk w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Kraków zremisował 1:1. Bramki zdobywali Słowak Grajciar dla WKS-u i Czech Ondrasek dla Białej Gwiazdy.

W podstawowej jedenastce trener Rumak dokonał pięciu roszad w porównaniu do ustawienia Śląska w meczu z Termaliką. Między słupkami bramki WKS-u stanął Mariusz Pawełek, który w przeszłości z Wisłą trzy razy sięgał po mistrzostwo Polski. Ponadto w obronie po bokach obrony mecz rozpoczęli Kamil Dankowski i Mariusz Pawelec. Z kolei w pomocy Petera Grajciara zastąpił Tomasz Hołota.

Na boisku nie było widać presji u żadnej z drużyn. Śląsk i Wisłą mieli zapewnione utrzymanie już przed bezpośrednim starciem, co zaowocowało otwartą grą obu ekip.

Pierwszy groźny atak był autorstwa zielono-biało-czerwonych. Hołota prostopadłym podaniem uruchomił Mervo, ale ten w sytuacji sam na sam nie pokonał Miśkiewicza. Wiślacy natychmiast odpowiedzieli próbami Małeckiego, Brożka i Ondraska, ale i oni nie znaleźli drogi do bramki WKS-u.

Mecz prowadzony był w bardzo szybkim tempie. Na atak gospodarzy odpowiadali goście i na odwrót. Kolejne okazje mieli Kokoszka i Pich po stronie Śląska oraz ponownie Ondrasek po stronie Białej Gwiazdy. Wynik po 45 minutach, głównie dzięki postawie golkiperów, brzmiał jednak: 0:0.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Raz inicjatywa leżała po stronie Wisły, żeby po chwili grę prowadził Śląsk. Biała Gwiazda jednak z każdą chwilą coraz mocniej zaznaczała swoją przewagę i w 60. minucie za sprawą Ondraska wyszła na prowadzenie. Czech z narożnika pola karnego przymierzył w długi róg i Pawełek był bez szans.

WKS nie poddał się i 10 minut później świeżo wprowadzony na boisko Grajciar atomowym uderzeniem z 25 metrów wyrównał rezultat.

W dalszej części spotkania okazje do wygrania miały obie drużyny, ale po "koleżeńsku" marnowały swoje sytuacje...

Byliśmy świadkami bardzo ciekawego spotkania. Mecz przyjaźni prowadzony był w szybkim tempie, a obie ekipy postarały się o prawdziwe widowisko przy ulicy Reymonta. Ostatecznie starcie zakończyło się remisem 1:1


Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
Bramki:
1:0
Ondrasek - 59'
1:1 Grajciar 71'

Wisła: Miśkiewicz – Cywka, Sadlok, Guzmics (59. Kujawa), Bartosz – Małecki, Popović, Mączyński, Boguski(59. Drzazga) – Brożek, Ondrasek

Śląsk: Pawełek – Dankowski, Celeban, Kokoszka, Pawelec – Hołota, Hateley (71. Gosztonyi) – Gecov (59. Grajciar), Morioka, Pich – Mervo (90. Biliński)

Sędzia: Łukasz Bednarek

Żółte kartki: Gecov, Hołota, Gosztonyi

Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również