Wydarzenia

Czwarta edycja programu Ekstra Talent

2019-09-12 16:00:00
Już we wtorek, 17 września o godzinie 10:30, przy ulicy Lotniczej 72 zostanie rozegrany turniej w ramach programu Ekstra Talent. 16 zespołów sprawdzi swoje umiejętności piłkarskie, oraz będzie miało okazję wziąć udział w testach sprawnościowych.
Turnieje w ramach programu Ekstra Talent odbywają się w 15 miastach Ekstraklasy, w tym we Wrocławiu. Mecze toczą się na czterech boiskach z udziałem zespołów złożonych z dwunastu zawodników w wieku od 10 do 12 lat. 16 drużyn dzielone jest na cztery grupy, z których do fazy pucharowej awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.
 
Między poszczególnymi fazami turnieju odbywają się testy sprawnościowe nadzorowane przez wolontariuszy z AWF Warszawa. Dzieci mogą się sprawdzić w trzech próbach: zwisie na ugiętych rękach, biegu wahadłowym 10 x 5 metrów oraz biegu wytrzymałościowym., wahadłowym na 20 metrów.
 
Jak do tej pory na wrocławską edycje turnieju zapisały się następujące zespoły:
 
Forza Wrocław
Polonia Nysa
WKS Śląsk 1
WKS Śląsk 2
AP WKS Śląsk Wrocław SA 1
AP WKS Śląsk Wrocław SA 2
AP WKS Śląsk Wrocław SA 3
Parasol Wrocław 1
Parasol Wrocław 2
AP Chojnik Jelenia Góra
APN Talent Trzebnica 1
APN Talent Trzebnica 2
AP Champions Oława
APN Sobótka 1
APN Sobótka 2
 
Zgłoszenia można przesyłać na adres mzytowiecki@slaskwroclaw.pl. O tym, kto weźmie udział w turnieju, zadecyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń. Uczestnicy mają zapewniony posiłek oraz wodę. Na każdy zespół czeka również pamiątkowy puchar.


Autor: Grzegorz Krawczyk

Zobacz również