Wydarzenia

Czwartoligowiec na drodze Śląska | Piłka Kobiet

2023-01-12 12:30:00
Poznaliśmy rywala piłkarek Śląska Wrocław w meczu 1/8 finału Orlen Pucharu Polski Kobiet. Podopieczne Piotra Jagieły znów czeka mecz wyjazdowy - 22 marca zmierzą się z drugim zespołem SWD Wodzisław Śląski, który na co dzień występuje w IV lidze.
Wrocławianki w 1/8 finału znalazły się po wyeliminowaniu dwóch rywali z niższych lig. Najpierw pokonały rezerwy Medyka Konin (II liga) 8:1, a w kolejnej rundzie dość pewnie pokonały pierwszoligową Skrę Częstochowa. Teraz znów zagrają z niżej notowanym przeciwnikiem, ale nie może być mowy o lekceważeniu rywala.

SWD II Wodzisław Śląski zajmuje drugie miejsce w grupie II śląskiej czwartej ligi. Na sześć meczów wygrał pięć, a imponująca może być liczba strzelonych goli. W sześciu potyczkach wodzisławianki strzeliły aż 42 gole. W Pucharze Polski SWD II najpierw wygrał 4:0 z AZS-em UW Warszawa, a następnie 4:2 z LFA Szczecin. Niewykluczone, że w meczu pucharowym zobaczymy zawodniczki, występujące także w pierwszym zespole SWD Wodzisław, grającym na zapleczu Orlen Ekstraligi.

- Myślę, że wynik losowania jest dla nas wymagający. SWD to zespół od lat występujący w 1. lidze i walczący o awans do Ekstraligi. Ma sporą grupę piłkarek występujących w kadrach młodzieżowych. Cel mamy tylko jeden, jest nim wygrana i awans, ale nie będzie to łatwa przeprawa - zaznacza szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

Mecze 1/8 finału zaplanowane są na środę 22 marca. W innych ciekawych parach Pogoń Tczew zmierzy się z Pogonią Szczecin, a w absolutnym hicie Czarni Sosnowiec podejmą TME SMS Łódź. Dodajmy, że spotkanie Śląska z SWD II Wodzisław odbędzie się na boisku przeciwnika.

Pary 1/8 finału Orlen Pucharu Polski Kobiet:
Pogoń II Tczew - Ślęza Wrocław
Pogoń Tczew - Pogoń Szczecin
Ostrovia Ostrów Wielkopolski - AZS UJ Kraków
LZS Stare Oborzyska - Stomilanki Olsztyn
Respekt Myślenice - AP Orlen Gdańsk
SWD II Wodzisław Śląski - Śląsk Wrocław
Czarni Sosnowiec - TME SMS Łódź
Resovia II Rzeszów - Górnik Łęczna
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław