Wydarzenia

Dawid Gruszecki podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław

2021-01-21 09:59:00
Napastnik Dawid Gruszecki podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Urodzony w 2005 roku piłkarz był czołową postacią drużyny U17 w rundzie jesiennej.
Dawid Gruszecki to piłkarz pochodzący z Brzegu Dolnego, gdzie stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. Jako trzynastolatek dołączył do Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Młody napastnik szybko przechodził kolejne kategorie wiekowe, a w obecnym sezonie regularnie występuje w zespole U17, stanowiąc o jego sile. Drużyna prowadzona przez Radosława Bellę zdobyła w rundzie jesiennej aż 45 bramek w 14 meczach, a spory wkład miał w to właśnie Dawid Gruszecki, który zapisał na swoim koncie 12 trafień.

- Dawid bardzo chce zdobywać bramki. Potrafi w odpowiedni sposób ustawić się w polu karnym, a poza tym ma bardzo dobrą prawą nogę i wykończenie. To zawodnik, który potrafi zachować zimną krew i jeżeli będzie skupiony na swojej pracy, to może zajść bardzo daleko - mówi Radosław Bella, trener zespołu U17.


Gruszecki to młodzieżowy reprezentant Polski U15. Jego talent i dobre występy na boiskach Centralnej Ligi Juniorów zostały zauważone przez selekcjonera Rafała Lasockiego, który regularnie powołuje go na konsultacje szkoleniowe.

- Podpisanie pierwszego kontraktu ze Śląskiem Wrocław to dla mnie duża motywacja do dalszej pracy. Czuję wielką radość. Mój cel to kontynuowanie dobrej gry w zespole U17, a następnie przejście do wyższej kategorii wiekowej. Klub wiele razy mi pomagał. Zawsze czułem się tutaj akceptowany i wiedziałem, że tu jest moje miejsce – podkreśla Dawid Gruszecki po podpisaniu dwuletniej umowy z wrocławskim klubem.


Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w zielono-biało-czerwonych barwach!
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również