Wydarzenia

Derbowy finał

2020-07-08 11:00:00
W finale Okręgowego Pucharu Polski Śląsk II Wrocław zmierzy się ze Ślęzą Wrocław. Trójkolorowi po awansie na szczebel centralny będą chcieli osiągnąć kolejny sukces w tym sezonie. By to zrobić, będą musieli pokonać lokalnego rywala.
Śląsk rozpoczął pucharowe zmagania we wrześniu, gdy pokonał Świteź Wiązów 18:0. Następnie mierzył się z Orłem Pawłowice (3:1) i Polonią Trzebnica (9:0). Na kolejne spotkania trzeba było poczekać aż do czerwca, ze względu na przerwę w rozgrywkach spowodowaną pandemią COVID-19. W ćwierćfinale Trójkolorowi pokonali Błysk Kuźniczysko 4:1, a w półfinale okazali się lepsi od Foto-Higieny Gać, wygrywając również 4:1. 

Ślęza również pewnie przechodziła przez kolejne rundy. Swoich dwóch pierwszych rywali - KS Piotrowice i LKS Brożec - pokonała 11:0. Następnie okazała się lepsza od Zachodu Sobótka (4:1), a po wznowieniu rozgrywek Ślęza rozprawiła się z Orłem Prusice (7:0) i Piastem Żmigród (3:1). 

Śląsk II i Ślęza mierzyły się ze sobą w rozgrywkach III ligi. 5 października 2019 roku Trójkolorowi przegrali przy Oporowskiej 1:3, jednak w całym sezonie to oni zaprezentowali się znacznie lepiej. WKS zakończył ligę na pierwszym miejscu i uzyskał awans na szczebel centralny, natomiast Ślęza uplasowała się na 11. pozycji. 

Skład, jaki trener Jawny wystawia w Okręgowym Pucharze Polski znacznie różni się od tego, który grał jesienią w III lidze. Szansę na występy ma wielu młodych zawodników, którzy wcześniej grali w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, jak na przykład Tomasz Mamis, Gracjan Korytkowski, czy Filip Michalski. Zespołu nie mogą też wspierać zawodnicy, którzy obecnie trenują z pierwszą drużyną, a jesienią byli silnymi punktami pierwszej jedenastki (m.in. Piotr Samiec-Talar, Sebastian Bergier, Bartosz Boruń czy Marcin Szpakowski). Mimo to, Trójkolorowi radzą sobie świetnie i są już bardzo blisko zdobycia Okręgowego Pucharu Polski.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 na obiekcie Ślęzy Wrocław (Kłokoczycka 5). Kibice będą mogli zobaczyć ten mecz z trybun (wstęp jest darmowy), jednak liczba miejsc będzie ograniczona zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również