Wydarzenia

Dobra seria rezerw

2018-02-15 16:00:00
W ostatnim czasie drugi zespół Śląska rozegrał trzy sparingi. Wszystkie na przestrzeni sześciu dni.
 
To był bardzo pracowity okres dla zespołu Tomasza Horwata, który w planach miał między innymi dwa mecze kontrolne z III-ligowymi drużynami. 
 
Pierwszy z nich to spotkanie z rezerwami Zagłębia Lubin. Wrocławianie pokazali się z bardzo dobrej strony, a sam mecz stał na wysokim poziomie. Ostatecznie sparing zakończył się remisem 1:1, choć Śląsk do 85. minuty prowadził po bramce Pasternaka. 
 
Skład: Wadach – Tabaka, Sobczak, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany - Piotr Kucharczyk, Danielik, Kotfas, Kierkiewicz, Zawodnik testowany, Pasternak 
 
Zagrali również: Golus, Kubacko, Zawodnik testowany
 
Kolejnym rywalem WKS-u był Orla Wąsosz. W całym spotkaniu Śląsk był stroną dominującą i zasłużenie wygrał 6:0. Bramki dla wrocławian zdobyli: 3x Fryczkowski, Caliński, Pałaszewski i zawodnik testowany.
 
Potwierdzenie dobrej formy rezerw miało miejsce w meczu z III-ligowym Falubazem Zielona Góra. Wrocławianie zagrali solidnie i konsekwentnie punktowali rywala. Choć gra była wyrównana, to już w pierwszej połowie WKS wygrywał 3:0, a ponadto Sobczak obronił rzut karny. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1. Po dwie bramki zdobyli Obiała i Kotfas. 
 
I połowa: Sobczak - Caliński, Łazarowicz, Tabaka, Sobczak, Danielik, Kazimierowicz, Kotfas,  Kierkiewicz, Pasternak, Obiała
II połowa: Wadach – Sobczak, Łazarowicz (80’ Kazimierowicz), Tabaka (75 Danielik), Caliński (60 Kierkiewicz), Kotfas (70’ Pasternak), Danielik (55’ Szaciłło), Kucharczyk, Testowany, Fryczkowski, Kubacki.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również