Wydarzenia

Dobrze rozpocząć rundę | Piłka Kobiet

2024-03-02 09:30:00
W sobotę, 2 marca, piłkarki Śląska Wrocław zainaugurują rundę wiosenną Orlen Ekstraligi Kobiet. Podopieczne trenera Piotra Jagieły zmierzą się na wyjeździe ze Stomilankami Olsztyn. Początek tego spotkania o godzinie 12:00.
Piłkarki WKS-u przystępują do rozgrywek ligowych po specyficznym okresie przygotowawczym. Specyficznym, bo tak naprawdę pierwszy mecz o stawkę wrocławianki rozegrały przed dwoma tygodniami. Wówczas - w Starych Oborzyskach - w meczu 1/8 finału krajowego pucharu dość pewnie pokonały miejscowe Juna-Trans 7:0. Dwie bramki w tamtym spotkaniu strzeliła zawodniczka powracająca do Śląska - Katarzyna Białoszewska.

W okresie przygotowawczym wrocławianki rozegrały wiele wartościowych sparingów, a jednym z najbardziej widowiskowych był ten z łódzkim SMS-em. Śląsk do 83. minuty przegrywał 0:2, by ostatecznie... wygrać 3:2 po bramce w ostatniej akcji spotkania. To oczywiście tylko sparingi, jednak pozytywne wyniki mogą napawać optymizmem.

Teraz przed wrocławiankami inauguracja ligowego grania i choć czołowa trójka nieco się oddaliła w ostatnim czasie, to jednak włączenie się do walki o medale wciąż jest realne. Trzeba jednak dobrze wejść w rundę, a jednocześnie wziąć mały rewanż na beniaminku z Olsztyna. Stomilanki na początku rozgrywek wywiozły z Wrocławia punkt po bezbramkowym remisie, który dla nich był sukcesem, a dla wrocławianek sporym niedosytem.

Stomilanki zajmują ostatnie miejsce w tabeli, do bezpiecznej lokaty tracąc aż sześć "oczek". Potrzebują każdej zdobyczy punktowej, a nie można zapominać, że jedyne zwycięstwo w tym sezonie olsztynianki odniosły właśnie przed własną publicznością, pokonując konińskiego Medyka 1:0.

Kto będzie górą w pierwszym meczu ligowym? Początek spotkania o godzinie 12:00 na stadionie Stomilu w Olsztynie. Gospodarze zapewniają transmisję na żywo ze spotkania na platformie PPV w cenie 15 złotych - kliknij tutaj, by przejść do strony z transmisją.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław