Wydarzenia

Dolny Śląsk wygrywa UEFA Region's Cup!

2019-06-27 10:00:00
Wspaniały sukces piłkarzy Dolnego Śląska, którzy zdobyli tytuł mistrzów Europy amatorów. W szalonym finale pokonali zespół z Bawarii 3:2 i po dwunastu latach odzyskują mistrzowski tytuł. W składzie złotej drużyny był Patryk Caliński z rezerw Śląska Wrocław.
Regions Cup to rozgrywki UEFA nazywane mistrzostwami Europy amatorów, organizowane co dwa lata. W rywalizacji biorą udział zespoły reprezentujące swoje regiony, w skład których wchodzą piłkarze-amatorzy, bez profesjonalnych kontraktów.
 
Reprezentanci Dolnego Śląska, trenowani przez Grzegorza Kowalskiego, starania o udział w turnieju finałowym rozpoczęli w kwietniu 2017 roku. W eliminacjach krajowych pokonali drużynę z opolskiego (5:1), po czym musieli zmierzyć się w kwalifikacjach międzynarodowych. Po niezwykle wyrównanej rywalizacji, w której o awansie decydowała "małą tabela" i bilans bramek, to Polacy zdobyli przepustkę do fazy finałowej. W pokonanym polu zostali Włosi z Toskanii, Szwajcarzy z regionu Vaud oraz Rumuni z Iaioveni. Awans do finału zapewniło dolnoślązakom 5 punktów w starciach z Hiszpanami z Kastylii, Czechami z Hradec Kralove i Rosjanami z regionu Chayka.
 
Wielki finał rozstrzgynął się pomiędzy Polakami a gospodarzami, niemiecką Bawarią. Był to szalony mecz, w którym reprezentanci Dolnego Śląska zwyciężyli 3:2. Cztery bramki padły po rzutach karnych, a jedna po dobitce strzału z "wapna"! Bramki dla zwycięzców zdobyli Jaros, Traczyk i Bohdanowicz.
 
Dla Dolnego Śląska to drugi taki tytuł w historii. Wcześniej okazali się najlepsi w 2007 roku, kiedy to w finale również pokonali gospodarzy - Bułgarów.
 
Wielkie gratulacje dla całej drużyny i sztabu. Brawa dla Patryka Calińskiego, który na co dzień występuje w drugiej drużynie WKS-u, a teraz dołożył swoją cegiełkę do wygranej w UEFA Region's Cup. W składzie byli również wychowankowie Trójkolorowych - Adrian Puchała i Adrian Repski. ZDolny Śląsk!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. UEFA

Zobacz również