Wydarzenia

Drugi sparing, druga wygrana

2019-01-18 15:40:00
Śląsk Wrocław w drugim zimowym sparingu znów był zwycięski. Tym razem wrocławianie przy Oporowskiej po bramkach Picha i Radeckiego wygrali 2:1 (1:0) z Odrą Opole.
Śląsk rozpoczął sparing z opolanami w mocnym zestawieniu. W podstawowej jedenastce wybiegi między innymi Celeban, Chrapek, Pich, Gąska czy Piech. Na ławce z kolei na swoją szansę czekała przede wszystkim wrocławska młodzież.
 
W pierwszej połowie na boisku przeważała walka, a sama gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Niewiele też było ciekawych okazji bramkowych. Zespół Vitezslava Lavicki jednak przeważał, a potwierdził to dopiero w 45 minucie Robert Pich. Akcję na prawej stronie zainicjował Piech, który prostopadłym podaniem uruchomił Gąskę. Pomocnik przy samej linii końcowej przytomnie wycofał piłkę na 16 metr, gdzie Słowak mocnym strzałem dał prowadzenie Śląskowi.
 
WKS drugą połowę rozpoczął z wieloma zmianami, a swoją szansę na grę otrzymała przede wszystkim młodzież. Na placu gry pozostali jedynie Wrąbel i Pawelec. Wrocławianie już na samym początku mogli podwyższyć prowadzenie, ale w dogodnej sytuacji Samiec-Talar nie zdołał pokonać bramkarza gości. Chwilę później w końcu Śląsk dopiął swego, a ładnym trafieniem popisał się Radecki, który wykorzystał błąd bramkarza i trafił do bramki Odry... z połowy boiska.
 
Zespół trenera Rumaka chwilę później zdołał odpowiedzieć bramką kontaktową, która była konsekwencją błędu w defensywie wrocławian oraz niepewnej interwencji Wrąbla. W późniejszych fragmentach Trójkolorowi stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale już nie nie zdołali podwyższyć prowadzenia. Ostatecznie Śląsk zanotował drugie zwycięstwo w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy. W niedzielę drużyna Vitezslava Lavicki rozpoczyna obóz w tureckim Belek, gdzie rozegra kolejne mecze kontrolne.
 
Śląsk Wrocław - Odra Opole 2:1 (1:0)
Bramki:
1:0 Pich 45'
2:0 Radecki 55'
2:1 Ivan Martin 56'
 
Śląsk (I połowa): Wrąbel - Pawelec, Celeban, Golla, Augusto - Tarasovs, Chrapek - Gąska, Bartkowiak, Pich - Piech.
Śląsk (II połowa): Wrąbel - Dankowski, Pawelec (70' Golla), Kucharczyk, Cholewiak - Młynarczyk, Srnić, Radecki, Pałaszewski, Boruń - Samiec-Talar.
 
Odra Opole (I połowa): Krysiak - Winiarczyk, Szota, Baranowski, Janasik, Trojak, Niziołek, Błanik, Gancarczyk, Moder, Janus.
 
II połowa: Krysiak - Brusiło, Żemło, Bodzioch, Dudu Paraiba, Gajda, Spratek, Bonecki, Mikinic, Rybicki - Ivan Martin.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również