Wydarzenia

Drużyny U13-U6 w Akademii | zestawienie (AKTUALIZACJA)

2020-06-30 20:00:00
Równocześnie z drużynami ze starszych roczników do treningów wrócili młodsi zawodnicy Akademii Śląska Wrocław. W związku ze zmianami na stanowiskach pierwszych szkoleniowców prezentujemy zestawienie drużyn z roczników 2008-2015 wraz z głównymi założeniami dotyczącymi ich rozwoju i szkolenia w nowym sezonie.
- Jeden z najważniejszych projektów, który rozpoczynamy to zmiany w zakresie piłki dziecięco-młodzieżowej od rocznika 2008 do 2015. Od nowego sezonu rozpoczynamy łączenie kształcenia sportowego z ogólnym, przy współpracy z SMS Junior Wrocław. Zwiększamy liczbę treningów do 6-7 w tygodniu. Oprócz treningów piłki nożnej wprowadzamy nowe zajęcia. Między innymi będzie to akrobatyka, judo i lekkoatletyka. Treningi będą odbywały się głównie w godzinach porannych. Natomiast dla zawodników, którzy nie są z Wrocławia, będą organizowane sesje popołudniowe. Nowym projektem, który przygotowujemy będą treningi indywidualne dla dzieci z naszego klubu, a także dla zawodników z zewnątrz w zakresie nauczania techniki indywidualnej, rozwijania zdolności motorycznych (koordynacji ruchowej oraz szybkości w połączeniu z piłką), trening mentalny, a także analiza gry – mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor do spraw rozwoju sportowego Śląska Wrocław.
 
Potwierdzeniem efektów pracy włożonej w rozwój młodych zawodników jest przyznanie Akademii Śląska Wrocław złotej gwiazdki w procesie certyfikacyjnym PZPN. - Kryteria, które muszą spełniać akademie, aby dostać złotą gwiazdkę, są wymagające. Spełniliśmy wszystkie wymogi, by otrzymać to wyróżnienie. Procesem certyfikacji objęte są zespoły od U6 do U13, więc w jego ramy wchodzą wszystkie najmłodsze zespoły, aż po najstarszy rocznik piłki dziewięcioosobowej – mówi Leszek Dulat, koordynator Akademii Śląska Wrocław.
 
Drużyny U13-U6 (roczniki 2015-2008) w Akademii WKS Śląsk Wrocław w sezonie 2020/21

Śląsk Wrocław U13 – trener Paweł Dziakowicz
Śląsk Wrocław U12 - trener Krzysztof Franczak
Śląsk Wrocław U11 - trenerzy Marcin Chociaj i Marek Borgman
Śląsk Wrocław U10 -  trener Maciej Kuziomko
Śląsk Wrocław U9 -  trener Marcin Chociaj
Śląsk Wrocław U8 - trener Mateusz Chowański
Śląsk Wrocław U7 – trener Maciej Ludwik
Śląsk Wrocław U6 – trener Kamil Biliński
 
Do sztabu szkoleniowego dołącza czterech nowych trenerów. Zespołem U13 zajmie się Paweł Dziakowicz, który oprócz tego będzie też pełnił funkcję koordynatora piłki dziewięcioosobowej. Trener Dziakowicz przez ostatnie lata pełnił funkcję szkoleniowca grup U13 w Miedzi Legnica. Grupą z rocznika 2010 (U11), która jest podzielona na dwie części, zajmą się Marcin Chociaj i Marek Borgman. Marcin Chociaj rozpoczynał pracę jako trener w 2005 roku w Stali Osowiec. Następnie dołączył do Odry Opole, a kolejne lata spędził realizując projekt akademii Juventusu Turyn (JAcademy). 
 


Marek Borgman to trener z dziesięcioletnim doświadczeniem. Wcześniej pracował we Wratislavii Wrocław i FC Wrocław Academy, gdzie zajmował się trenowaniem zespołów w piłce dziecięcej.
 


Ostatnim z trenerów, którzy zasilił szeregi naszej akademii, jest Kamil Biliński. Był on dyrektorem Akademii Piłkarskiej Namysłów, pełniąc także funkcję trenera. Był również zaangażowany w projekt klubów współpracujących ze Śląskiem Wrocław. Wcześniej pracował w FC Wrocław Academy i Akademii Startu Namysłów. Odbywał również staże zagraniczne w VFL Wolfsburg i Slavii Praga. W Śląsku będzie się zajmował zespołem U6 oraz pełnił funkcję koordynatora klubów partnerskich.

 
Do zmiany doszło również w sztabie zespołu U16. Obowiązki pierwszego trenera obejmie były zawodnik Śląska Wrocław i młodzieżowych reprezentacji Polski. Tomasz Kosztowniak, który wcześniej prowadził zespół U13.
 
Z dniem 30 czerwca pracę z akademią kończą trenerzy Ryszard Pietraszewski, Krystian Rubajczyk, Piotr Bartyzel, Bartosz Pacześny, Grzegorz Muzyka i Maciej Stasiuk. Dziękujemy wszystkim trenerom za trud i zaangażowanie włożone w pracę dla Śląska Wrocław oraz za przyczynienie się do rozwoju młodych zawodników. Wszystkim trenerom życzymy powodzenia w dalszych karierach.
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Łukasz Haraźny, Dawid Antecki

Zobacz również