Wydarzenia

Efektywnie i efektownie

2018-10-25 12:00:00
Zespół trenera Jawnego w lidze gra efektywnie, a w pucharze efektownie. W miniony weekend wrocławianie wrócili na pozycję lidera tabeli IV ligi i awansowali do 1/4 finału Pucharu Polski w okręgu wrocławskim.
WKS w ostatniej kolejce wykorzystał potknięcie Górnika Wałbrzych, wygrał z Sokołem Wielka Lipa 1:0 (0:0) i wskoczył na 1. miejsce w IV lidze. Mecz jednak do łatwych nie należał. Rywale prezentowali się solidnie i Śląsk długo nie umiał znaleźć drogi do bramki. WKS grał jednak konsekwentnie i w końcu w 54. minucie Bartkowiak zdobył bramkę. Asystą przy trafieniu zaliczył Sobczak.
 
W środę natomiast rezerwy w 1/8 finału Pucharu Polski w okręgu wrocławskim w Pustkowie Wilczkowskim zmierzyły się z Błękitnymi, zespołem który na co dzień występuje w B klasie. Zgodnie z oczekiwaniami Śląsk miał ogromną przewagę w grze i spotkanie zakończyło się wysoką wygraną wrocławian. Ostatecznie drugi zespół Śląska zwyciężył 11:0, a hattrickiem popisał się między innymi Marcin Szpakowski, który debiutował w seniorskiej drużynie WKS-u. Trafienie zaliczyli również: 3x Pasternak, 2x Młynarczyk, 2x Skrzypek i Kotowicz.

Przed rezerwami Śląska kolejne starcie w IV lidze. Tym razem w sobotę, 27 października o godzinie 14:30 przy Oporowskiej przeciwnikiem zespołu trenera Jawnego jest 10. drużyna w tabeli Bielawianka Bielawa. Zapraszamy na trybuny! 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również