Wydarzenia

Fatum?

2016-08-19 17:15:00
Trzeci mecz Śląska przed własną publicznością i trzeci raz końcowy wynik brzmi 0:0. Tym razem WKS podzielił się punktami z Wisłą Płock. Czy nad wrocławskim obiektem ciąży fatum?
Początek meczu był dość leniwy. Niewiele działo się pod bramkami, a wszystkie ataki kończyły się albo niecelnymi strzałami, albo interwencjami bramkarzy.

Kibiców na wrocławskim stadionie obudziła w końcu szybka kontra zainicjowana przez Moriokę. Japończyk na własnej połowie minął rywala, zagrał do Alvarinho, a ten uruchomił Grajciara na lewej stronie. Słowak, będąc na 25. metrze zdecydował się na strzał, ale kąśliwe uderzenie zdołał wybronić Kiełpin. 

Wiślacy odpowiedzieli groźnym strzałem Furmana ze stałego fragmentu gry, ale również Pawełek nie dał się pokonać. Po obu stronach dobrze spisywały się formacje defensywne, stąd do przerwy na tablicy bezbramkowy remis.

Gra ożywiła się po zmianie stron. Bliski gola był Dvali, ale Gruzin z kilku metrów posłał piłkę w słupek. Nafciarze również atakowali, a ich najlepszą okazję świetną interwencją powstrzymał golkiper zielono-biało-czerwonych. 

Z każdą minutą WKS coraz mocniej napierał na bramkę beniaminka, ale kolejne okazje marnowali Biliński, który zastąpił Mervo, czy Grajciar, który znów zdecydował się na strzał z dystansu.

Szybsza gra wrocławian zmusiła momentami Wiślaków do głębokiej defensywy. Czas uciekał, jednak Śląsk nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. 

Był to mecz typu: "Kto strzeli jako pierwszy, ten wygra", ale fatum wrocławskiego stadionu nie pozwoliło na zdobycie bramki żadnej z drużyn. Styl Śląska w ofensywie nadal nie był taki, jaki powinien i czekamy na powrót formy z końcówki poprzedniego sezonu.

Śląsk Wrocław - Wisła Płock 0:0

Śląsk: Pawełek, Pawelec, Celeban, Kokoszka, Dvali, Goncalves, Stjepanović, Alvarinho, Grajciar, Morioka (75' Madej), Mervo (65. Biliński).

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk, Szymiński, Bożić, Stępiński – Furman, Krivets (Rogalski) – Kun, Iliev, Merebashvili (46' reca) - Kante (75' Drozdowicz).

Żółte kartki: Goncalves, Morioka, Pawelec.

Sędzia: Tomasz Musiał

Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również