Wydarzenia

Fundacja Śląska partnerem Fundacji Ekstraklasy

2022-06-05 08:40:00
Fundacja Śląska Wrocław została nowym partnerem Fundacji Ekstraklasa. Pierwszym wspólnie zorganizowanym wydarzeniem była Akademia Klasy Ekstra we Wrocławiu.
Współpracę Fundacji Śląska Wrocław i Fundacji Ekstraklasy zainagurowałao wydarzenie z cyklu Akademie Klasy Ekstra. Jest to projekt zakładający organizację rozgrywek piłkarskich dla dzieci ze wsparciem każdego z klubów Ekstraklasy. Głównym punktem wydarzenia na stadionie przy ul. Lotniczej 72 we Wrocławiu był turniej piłkarski zawodników U11, a dla nieco młodszych piłkarzy U9 zorganizowano turniej Funino. Dla wszystkich uczestników przygotowano również kilka dodatkowych gier i zabaw, a także upominki sygnowane logotypem Fundacji Śląska Wrocław.

Wspólne działania nie dotyczą wyłącznie tego eventu. Długofalowa współpraca będzie koncentrować się na szeroko rozumianym zaangażowaniu się w aktywność dzieci i młodzieży. Partnerstwo w szczególnej mierze będzie podkreślało rolę dziewcząt w sporcie, w tym w piłce nożnej, ułatwi dostęp do dedykowanych treningów dla dziewczyn oraz w aktywny sposób będzie zachęcać do pokochania tej dyscypliny i spełnieniu marzeń, aby zostać piłkarką.

Kolejne efekty partnerstwa już wkrótce. Od teraz Gramy Razem!
Autor: Biuro Prasowe

Zobacz również