Wydarzenia

Górnicze wyzwanie | Piłka Kobiet

2024-03-09 05:00:00
W sobotę - 9 marca - piłkarki Śląska Wrocław rozegrają pierwszy domowy mecz w tym sezonie. Podopieczne trenera Piotra Jagieły zmierzą się przed własną publicznością z Górnikiem Łęczna. Początek tej potyczki o godzinie 12:00.
Piłkarki Śląska rozpoczęły ten rok wyśmienicie. Wrocławianki najpierw w Orlen Pucharze Polski Kobiet wygrały z Juna-Trans Stare Oborzyska 7:0, a przed tygodniem - już w ramach Orlen Ekstraligi - pewnie ograły Stomilanki Olsztyn 3:0. Teraz przed nimi starcie z przeciwnikiem że zdecydowanie wyższej półki, na dodatek z rywalem bardzo niewygodnym dla WKS-u.

Trudno bowiem inaczej nazwać łęcznianki, które dość regularnie - raz w sezonie - udzielają Śląskowi bolesnych lekcji futbolu. W przeszłości starcia WKS-u z zespołem z Łęcznej kończyły się wysokimi przegranymi - 0:7, 1:8 czy jak jesienią, 1:5. Obecnie wrocławianki są jednak na fali i zapowiadają walkę o pełną pulę z wyżej notowanym rywalem.

Warto dodać, że Górnik również notuje udany start sezonu. Łęcznianki wygrały już dwa mecze ligowe (w tym jeden zaległy z jesieni) i pewnie zameldowały się w ćwierćfinale krajowego pucharu. Teraz chcą postawić kolejny krok na drodze do sukcesów we Wrocławiu.

Śląsk ma swoje problemy kadrowe, bo ze względu na pauzę spowodowaną nadmiarem kartek nie zagra Joanna Węcławek, a ponadto w ostatnich dniach kontuzji doznał Karolina Iwaśko. Z kolei wchodzące do zespołu młode zawodniczki - Krystyna Flis i Oliwia Związek - rozpoczęły już zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 17. Śląsk jednak chce grać o pełną pulę, by zbliżyć się do ligowego podium. Na ten moment wrocławianki do trzeciego miejsca (które zajmuje właśnie Górnik) tracą pięć punktów, więc ewentualną wygrana znacznie zmniejszyłaby dystans między drużynami.

Kto okaże się lepszy w tym starciu? Początek spotkania w sobotę, 9 marca, o godzinie 12:00. Dla wszystkich, którzy nie będą mogli pojawić się osobiście na Klokoczycach, przygotowaliśmy transmisję na żywo.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław