Wydarzenia

Gruszecki królem strzelców Pucharu Syrenki

2021-09-08 16:00:00
Reprezentacja Polski U17 ma za sobą bardzo wartościowe zgrupowanie, w trakcie którego brała udział w turnieju o Pucharu Syrenki. Biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce, a jedną z wyróżniających się postaci był Dawid Gruszecki, który zgarnął tytuł króla strzelców.
W pierwszym meczu reprezentanci Polski zmierzyli się z Mołdawią. To właśnie w tym spotkaniu nastąpił prawdziwy popis Gruszeckiego, który mimo że pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie, to aż czterokrotnie wpisał się na listę strzelców! Biało-czerwoni wygrali ten mecz 6:0.

Skrót spotkania z Mołdawią i cztery bramki Dawida Gruszeckiego:
W spotkaniu półfinałowym rywalem była reprezentacja Holandii. Podopieczni trenera Dariusza Gęsiora dzielnie walczyli i mimo prowadzenia przeciwników już 2:0, zdołali odrobić straty i w doliczonym czasie gry doprowadzili do wyrównania. W rzutach karnych lepsza okazała się jednak Holandia. Gruszecki wyszedł na ten mecz w podstawowym składzie i przebywał na boisku przez 45. minut. - Holandia to bardzo wymagający rywal i gra przeciwko nim była bardzo trudna, ale udało nam się wyrównać w końcówce. Niestety przegraliśmy po rzutach karnych. Zebrałem bardzo dużo pożytecznych doświadczeń dzięki temu występowi - uważa Gruszecki.
 Polacy zakończyli turniej meczem o trzecie miejsce z Portugalią. Biało-czerwoni zagrali bardzo dobre spotkanie i ponownie pokazali, że walczą do końca. Tym razem trafienie w doliczonym czasie gry sprawiło, że nasi juniorzy wygrali 2:1 i zajęli trzecie miejsce w całym turnieju. Gruszecki pojawił się na boisku w doliczonym czasie gry drugiej połowy, a cztery bramki zdobyte z Mołdawią zapewniły mu tytuł króla strzelców. - Zagranie na tym turnieju w koszulce reprezentacji Polski było moim marzeniem. Jestem bardzo szczęśliwy i oczywiście cieszą mnie cztery zdobyte bramki, ale myślę, że mogłem strzelić jeszcze przynajmniej jednego gola - podsumowuje młody napastnik WKS-u.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. PZPN

Zobacz również