Wydarzenia

Haniszewski: Obciążenia będą mniejsze | Piłka Kobiet

2023-02-11 11:00:00
Za piłkarkami Śląska bardzo intensywny tydzień. W sobotę (11 lutego, godzina 16:00 na Kłokoczycach) wrocławianki zmierzą się ze Slovanem Liberec, a sparing ten będzie podsumowaniem ostatnich dni przygotowań. "Jak wygląda" zespół pod kątem kondycyjnym? Czy brak meczu sparingowego w poprzedni weekend nie zaburzył przygotowań? I czego spodziewać się po najbliższym rywalu? Na te pytania odpowiada trener przygotowania motorycznego WKS-u, Kacper Haniszewski.
Kacper Haniszewski: Oczywiście na tym etapie przygotowań widać po zawodniczkach zmęczenie, bo był to bardzo intensywny czas, zwłaszcza ostatnie dni, ale myślę, że przepracowaliśmy go dobrze. Skupiliśmy się na swoich założeniach i odpowiedniej pracy, a dziewczyny podeszły do tego bardzo profesjonalnie. Teraz obciążenia będą mniejsze.

Po sparingu ze Slovanem Liberec będzie trochę odpoczynku i czasu na regenerację. Przyszły tydzień będzie trochę "krótszy", a kolejny to już tydzień meczowy, więc te obciążenia muszą być coraz mniejsze, by do ligi przystąpić na tzw. świeżości.
 
Brak sparingu ze Sportisem Bydgoszcz nie wpłynął na nasze przygotowania, bo zagraliśmy grę wewnętrzną. To nie to samo, bo rywalizacja z przeciwnikiem, z którym nie mierzysz się na co dzień wygląda inaczej, jednak nasza gra była na bardzo intensywnym poziomie. Nie był to absolutnie stracony czas, a nierozegranie sparingu nie zaburzyło nam przygotowań.
 
Czego możemy spodziewać się po sparingu ze Slovanem Liberec? Na pewno intensywnego meczu na wysokim poziomie, bo z reguły tak wyglądają spotkania w lidze czeskiej czy Bundeslidze. Lubimy mierzyć się z takimi drużynami, możemy pokazać charakter, ale też po meczach z takimi rywalami widać nasze braki. Slovan w poprzedniej rundzie potrafił pokonać m.in. Slavię Praga, więc jest to dobry zespół. Grając do tej pory z Czeszkami widzieliśmy, że szybko operują piłką, zatem będzie to wartościowe zwieńczenie ciężkiego okresu przygotowawczego i już myślenie o tym, co nas czeka w najbliższej przyszłości.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław