Wydarzenia

Hanna Wieczerzak z nowym kontraktem | Piłka Kobiet

2024-04-26 19:00:00
Jedna z najzdolniejszych bramkarek młodego pokolenia - Hanna Wieczerzak - podpisała nową, dwuletnią umowę ze Śląskiem Wrocław.
Dla Hanny Wieczerzak jest to kolejny kontrakt ze Śląskiem. Pochodząca z Wrocławia bramkarka, która w maju będzie obchodziła 17. urodziny, coraz odważniej wchodzi do pierwszego zespołu WKS-u, a jednocześnie cały czas jest pewnym punktem reprezentacji Polski do lat 17.

- Hania jest młodą, perspektywiczną bramkarką i jestem przekonany, że lada moment będzie jedną z najlepszych zawodniczek w lidze na swojej pozycji. Jest regularnie powoływana do kadry Polski i stale podnosi swoje umiejętności. Cieszymy się, że zostaje z nami we Wrocławiu - podkreśla dyrektor sportowy WKS-u, David Balda.Jak dotąd Wieczerzak rozegrała siedem meczów w pierwszym zespole WKS-u i dwukrotnie zachowała czyste konto (3:0 w starciu ligowym ze Stomilankami Olsztyn i 3:0 w Orlen Pucharze Polski z HydroTruckiem Radom). Warto zaznaczyć, że wciąż znajduje się w kadrze zespołu U18 i jest aktualną mistrzynią Polski w kategorii wiekowej U17.

- Bramkarka to newralgiczna pozycja w kobiecej piłce, ponieważ w naszym kraju na tej pozycji trenuje bardzo mało zawodniczek. Dlatego cieszymy się, że mamy w swojej kadrze tak perspektywiczną piłkarkę, jak Hania. Od samego początku stawiamy na jej rozwój, z sezonu na sezon robi postępy, a to owocuje coraz większą liczbą minut na boiskach Ekstraligi, ale też reprezentacji narodowej - przyznaje szkoleniowiec Śląska, Piotr Jagieła.Pochodząca z Wrocławia Hanna Wieczerzak nabiera doświadczenia u boku doświadczonej Anny Bocian, a w najbliższej przyszłości na szansę stać się numerem jeden między słupkami bramki Śląska.

- Bardzo się cieszę z tego kontraktu. Stawiam cały czas na rozwój i doskonalenie swoich umiejętności, a w drużynie Śląska pod okiem trenerów i dziewczyn z drużyny mogę się cały czas rozwijać. Idziemy zawsze po najwyższe cele z drużyną WKS-u. Mamy finał Pucharu Polski i walczymy o jak najlepsze miejsce w tabeli w Ekstralidze. W następnym sezonie wierzę, że będziemy walczyć o tytuł mistrza Polski - mówi młoda bramkarka.Hania Wieczerzak w najbliższych dniach będzie występować na młodzieżowym Euro, podczas którego Biało-Czerwone zmierzą się z Belgią, Hiszpanią i Portugalią. - Jestem przeszczęśliwa, że zostałam powołana na Euro. To zaszczyt dla mnie i ogromne wyróżnienie, że będę mogła reprezentować Polskę w tym turnieju. To daje mi siłę do dalszej ciężkiej pracy. Mamy silną drużynę i wierzę, że jesteśmy w stanie walczyć o najwyższe podium - zaznacza Hanna Wieczerzak.Gramy dalej, Hania! Życzymy kolejnych udanych występów w zielono-biało-czerwonych barwach!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław