Wydarzenia

Hetel: Drużyna pokazała charakter

2023-11-26 15:55:00
Na zakończenie rundy jesiennej drugi zespół Trójkolorowych pokonał u siebie lidera trzeciej ligi – Rekord Bielsko-Biała. Po meczu komentarz do spotkania dał trener Michał Hetel.

Michał Hetel: Zgadza się, zwyciężyliśmy z najtrudniejszym przeciwnikiem. Punkty, które zdobył Rekord pokazują jak trudnym i wymagającym rywalem był, więc tym bardziej cieszymy się, że z takim rywalem potrafiliśmy dzisiaj wygrać.

 

Przed nami jeszcze daleka droga. Teraz odpoczniemy, przygotujemy się na następną rundę. To jest maraton, który przed nami. Trzeba wygrywać krok po kroku i później zobaczymy. 

 

Chcieliśmy u siebie pokazać naszą jakość i nie czekać na rywala. Zdobyliśmy dwie bramki, a myślę, że mogliśmy strzelić trzy w pierwszej połowie. Oczywiście Rekord też był groźny. Mieliśmy trudny moment, straciliśmy bramkę, ale drużyna pokazała charakter i nie pozwoliliśmy uciec tym punktom i domknęliśmy mecz bramką na 3:1. 

 

Trzeba było mądrze zastanowić się nad zmianami. Trzeba było być skoncentrowanym, żeby zrobić właściwe zmiany. Myślę, że zawodnicy rezerwowi bardzo nam pomogli zarówno w tym meczu jak i we wcześniejszych.

 

Bramki naszych obrońców to kwestia sytuacyjna. W tamtym momencie poszedł za akcją środkowy obrońca i to było sytuacyjne, więc brawa dla niego, że dobrze odczytał ten moment, kiedy można się podłączyć. 

 

Będziemy trenować jeszcze przez półtora tygodnia, później uważam, że zasłużony odpoczynek. Myślę, że warto nadmienić, że mamy 38 punktów. Na tym etapie mamy jeden punkt więcej niż wtedy kiedy ostatnio Śląsk II awansował do 2 ligi. Wielki szacunek dla chłopaków. Zrobili coś bardzo ważnego, pomimo że jeszcze nie jesteśmy pierwsi w tabeli. Jednak te punkty pokazują jak dobrze graliśmy w pierwszej części sezonu.

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław