Wydarzenia

Historia meczów Śląska ze Sportisem | Piłka Kobiet

2022-08-27 09:00:00
Sobotnie spotkanie Śląska Wrocław ze Sportisem KKP Bydgoszcz będzie szóstym meczem pomiędzy tymi zespołami. Do tej pory czterokrotnie górą były wrocławianki, a raz wygrały piłkarki z Bydgoszczy.
Historia spotkań kobiecego Śląska Wrocław ze Sportisem Bydgoszcz nie jest bardzo długa, wszak wrocławianki pod szyldem WKS-u na ekstraligowym szczeblu rozgrywają dopiero trzeci sezon. Sobotnia potyczka będzie szóstym meczem pomiędzy tymi drużynami.

W rozgrywkach 2020/2021 podopieczne Piotra Jagieły dwukrotnie pokonały bydgoszczanki 1:0, za każdym razem po bramce z początku spotkania. Na wyjeździe Joanna Wróblewska skutecznie wykorzystała rzut karny, a przed własną publicznością zdobyła gola po akcji "z gry".

Jesienią poprzedniego sezonu Sportis zakończył złą serię, wygrywając ze Śląskiem 3:1. Po pierwszej - dość słabej w wykonaniu Śląska - połowie bydgoszczanki prowadziły 2:0, a po zmianie stron WKS ruszył do ataków. Gra toczyła się głównie w okolicy pola karnego Sportisu, jednak to... zespół z Bydgoszczy po kontrataku strzelił kolejną bramkę. Honorowe trafienie dla WKS-u zaliczyła Aleksandra Żurek.

Wiosna należała już do Śląska. Wrocławianki najpierw podjęły Sportis w ramach 1/8 finału Pucharu Polski i pewnie wygrały 3:0 (warty odnotowania jest debiutancki gol Gabrieli Lewickiej w pierwszym zespole), a w lidze - w 21. kolejce - zwyciężyły 4:2. W tamtym spotkaniu świetnie zagrał duet Karolina Iwaśko - Amanda Turowska, który wypracował trzy gole dla Śląska. Piłkarki te w sobotę nie zagrają przeciwko Sportisowi - Turowska jest już zawodniczką Marcusa Gdańsk, a Iwaśko leczy kontuzję kolana.

Mecze Śląsk vs Sportis KKP Bydgoszcz

5 spotkań
4 wygrane Śląska
0 remisów
1 wygrana Sportisu

Bramki 10:5 dla Śląska.

Lista spotkań:
(12.09.20) Sportis KKP - Śląsk 0:1 (Wróblewska)
(24.04.21) Śląsk - Sportis KKP 1:0 (Wróblewska)
(07.11.21) Sportis KKP - Śląsk 3:1 (Majda 2, Oleksiak - Żurek)
(16.03.22) Śląsk - Sportis 3:0 (Dudziak, Ostrowska, Lewicka) [Puchar Polski]
(21.05.22) Śląsk - Sportis 4:2 (Turowska 2, Iwaśko, Dudziak - Oleksiak, Stasiak)
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław