Wydarzenia

Horwat: Zapracowaliśmy na wygraną

2017-09-23 14:00:00
- Muszę pochwalić moich zawodników za cierpliwość, wiarę i dążenie do celu. To przyniosło efekt w postaci trzech punktów – mówi trener rezerw Śląska Tomasz Horwat po wygranej z Pogonią Oleśnica.
Tomasz Horwat: Zasłużyliśmy na zwycięstwo, bo tak naprawdę przez cały mecz Pogoń ograniczała się tylko do kontrataków i głębokiej defensywy. Rywale przyjechali do Wrocławia, żeby nie tracić bramek lub stracić ich jak najmniej. Był to trudny mecz, nie jest łatwo grać z drużyną, która w jedenastu, potem po czerwonej kartce w dziesięciu, gra na 30. metrze i broni dostępu do własnej bramki. 
 
Muszę pochwalić moich zawodników, za cierpliwość, wiarę i dążenie do celu. To przyniosło efekt, bo długo naciskaliśmy i w końcu po ładnej akcji Czerwińskiego i bramce Łyszczarza otworzyliśmy wynik meczu. Potem już grało nam się łatwiej, a gol na koniec zamknął to spotkanie. 
 
Cieszymy się z wygranej, bo nasi rywale zawsze są nastawieni na defensywę i musimy się sporo napracować, żeby zdobyć bramkę. Często procentowe posiadanie piłki jest w okolicach 80-20 na naszą korzyść, ale nie zawsze to przekłada się na sytuacje. W ostatnim meczu w Wołowie nie udało nam się strzelić gola i tylko zremisowaliśmy. Dziś już to się nie powtórzyło. Uczymy się gry w ataku pozycyjnym i w każdym meczu widzę postępy. Oby tak dalej. 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław