Wydarzenia

III liga: Cenne zwycięstwo!

2017-06-13 20:00:00
Drugi zespół Śląska, który walczy o utrzymanie w III lidze, po golach Daniela Łuczaka i Sebastiana Bergiera wygrał 2:0 z Górnikiem Wałbrzych!
Było to zasłużone zwycięstwo podopiecznych Dariusza Sztylki, którzy w przekroju całego spotkania byli lepszym zespołem. Na pierwszą bramkę wrocławianie czekali do 25. minuty. Wtedy optyczną przewagę na boisku golem z rzutu karnego potwierdził Daniel Łuczak.
 
Minimalne prowadzenie wrocławian długo się nie zmieniało, ale w ostatnich minutach Górnik przejął inicjatywę. WKS zareagował jednak w najlepszy sposób, czyli kolejnym trafieniem. Na 2:0 wynik w 80. minucie ustalił Sebastian Bergier, który na co dzień występuje w drużynie juniorów starszych. 
 
Śląsk II nadal nie jest pewny utrzymania. 33. kolejka kończy się w środę, 14 czerwca, a o ilości spadających drużyn może zdecydować los Polonii Bytom (spadkowicz z II ligi), która od nowego sezonu powinna zagrać w trzeciej grupie III ligi (w tym przypadku z III ligi spadają cztery zespoły). Bytomski klub jednak boryka się ze sporymi problemami i może nie otrzymać licencji na grę w tych rozgrywkach. Jeśli Polonia rozpocznie sezon od IV klasy rozgrywkowej, to ilość drużyn spadających z III ligi zmniejszy się do trzech i wtedy WKS będzie o wiele bliższy celu. 
 
Aktualnie Śląsk II jest na 15. miejscu w tabeli (w rozgrywkach bierze udział 18 drużyn).
 
Górnik Wałbrzych – Śląsk Wrocławia 0:2 (0:1)
 
Bramki: 25. Łuczak (k), 80. Bergier
 
Śląsk: Mynarski, Repski, Wiech, Łuczkiewicz, Sobczak, Stempin (K80. otfas), Pałaszewski (75. Bergier), Kohut, Łuczak, Kubacki (65. Danielik), Scalet (90. Kuriata) 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również