Wydarzenia

III liga czas start!

2019-08-02 17:00:00
Drużyna rezerw Śląska Wrocław ma już za sobą okres przygotowawczy. Teraz przed zawodnikami Piotra Jawnego poważne wyzwanie – III liga. Pierwszym rywalem będzie Gwarek Tarnowskie Góry.
W przedsezonowych meczach kontrolnych, wrocławianie mieli okazję zmierzyć się z silnymi przeciwnikami, a trener mógł sprawdzić wielu zawodników pod kątem przydatności dla drużyny. W startujących jutro rozgrywkach, WKS będzie pełnił rolę beniaminka. 
 
- Po sparingach i zakończonym już okresie przygotowawczym jesteśmy w dobrych nastrojach. Im więcej będzie wspólnych treningów, tym bardziej ten zespół będzie się zgrywał. Wiemy, że Ci chłopcy mają umiejętności, ale to jest sport zespołowy i jeżeli nie będziemy funkcjonowali jak drużyna, to będzie trudno o dobre rezultaty – mówi Piotr Jawny, trener rezerw Śląska Wrocław.
 
W pierwszej kolejce Trójkolorowi zmierzą się na wyjeździe z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Tarnogórzanie od dwóch sezonów występują w III lidze. Jako beniaminek zdołali zająć trzecie miejsce, a poprzednie rozgrywki ukończyli na piątek pozycji. 
 
- W tym sezonie trudno wskazać jakiegoś wyraźnego faworyta do awansu. Takie zespoły jak nasz najbliższy przeciwnik przynajmniej na początku trzeba w takiej roli stawiać. Drużyna z Tarnowskich Gór ma w swoim składzie wielu zawodników z Ekstraklasową i pierwszoligową przeszłością. Doświadczenie przeciwnika może sprawić najwięcej problemów naszym młodym piłkarzom – podsumowuje Jawny.
 
Spotkanie Gwarek Tarnowskie Góry – Śląsk II Wrocław w sobotę, 3 sierpnia o godzinie 17:00. 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również