Wydarzenia

III liga: Dwa gole, trzy punkty!

2016-10-23 17:00:00
Po dwóch bezbramkowych remisach rezerwy Śląska odniosły cenne zwycięstwo w rozgrywkach 3. ligi. Podopieczni Arkadiusza Batora wygrały na Oporowskiej z BKS-em Stalą Bielsko-Biała 2-0.
Od pierwszej minuty w drugiej drużynie Śląska wystąpiło dwóch podopiecznych Mariusza Rumaka z pierwszej drużyny. Na lewej stronie defensywy zagrał Paweł Zieliński, a na prawym skrzydle pojawił się Mario Engels. Podopieczni Arkadiusza Batora od początku meczu mocno zaatakowali swojego rywala. Po trzech minutach WKS miał na koncie dwa rzuty rożne, po pierwszym stworzył poważne zagrożenie pod bramką Stali. Pierwszy celny strzał oddał w szóstej minucie Adrian Łyszczarz, ale Bartosz Poloczek nie miał problemów z interwencją. 
 
W kolejnych minutach do głosu zaczęli dochodzić gości, ale im również brakowało skuteczności. Na bramkę Budzyńskiego strzelali Damian Szczęsny i Marcin Czaicki, jednak bramkarz drugiej drużyny Śląska nie pozwolił się pokonać. Najlepszą okazję do zmiany wyniku miał Mariusz Idzik w 26. minucie meczu. Maciej Matusik dośrodkował piłkę w pole karne, ale napastnik WKS-u spudłował, mając przed sobą tylko bramkarza.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Pierwszy atak przeprowadziły rezerwy WKS-u, ale Łyszczarz w kluczowym momencie źle przyjął piłkę. Idealną okazję na gola miał za to Artur Pląskowski. Zawodnik gości chciał wykorzystać zamieszanie po rzucie rożnym, ale minimalnie chybił z bliskiej odległości.

Na gola czekaliśmy do 72. minuty. Daniel Łuczak, który pojawił się na boisku kilkadziesiąt seund wcześniej, głową zamienił na bramkę dośrodkowanie z rzutu wolnego. Już kilka minut później rezerwy WKS-u podwyższyły prowadzenie. Błyskotliwą akcję na lewej stronie rozegrał Matusik, po czym zszedł do środka i nie dał szans bramkarzowi gości na interwencję. Śląsk II Wrocław po dwóch bezbramkowych remiasach zdobył cenne trzy punkty, które pozwolą mu wydostać się ze strefy spadkowej.

Śląsk II Wrocław - BKS Stal Bielsko-Biała 2:0 (0:0)
Bramki:
1:0 - Łuczak 72’ 
2:0 - Matusik 80'
 
Śląsk: Budzyński – Repski, Wiech, Łuczkiewicz, Zieliński, Kohut, Kuriata (64’ Cieśla), Łyszczarz (90’ Danielik), Matusik (89’ Kotfas), Engels (71’ Łuczak), Idzik
Stal: Poloczek – Radomski (81’ Bezak), Furczyk (86’ Bednarz), Pląskowski (71’ Chrapek) , Caputa, Czaicki, Sobala, Szczęsny, Prokopów, Dzionsko (81’ Zdolski), Iskrzycki

Żółte kartki: 51’ Łyszczarz - 44’ Czaicki
 
Autor: Mateusz Sładek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również