Wydarzenia

III liga: Pniówek pierwszym gościem przy Oporowskiej

2019-08-09 17:00:00
Drugi zespół Śląska Wrocław udanie rozpoczął rozgrywki III ligi. Teraz przed WKS-em pierwszy mecz przy Oporowskiej. Rywalem będzie Pniówek Pawłowice Śląskie. Początek spotkania w sobotę, 10 sierpnia o godzinie 13:00.
Wrocławianie wygrali w pierwszej kolejce z Gwarkiem Tarnowskie Góry 3:0. Dzięki temu zwycięstwu znaleźli się na pierwszym miejscu w tabeli - Wygrana dała nam pewność siebie, ale podchodzimy do kolejnych spotkań z pokorą. Celem cały czas jest spokojne utrzymanie - mówi Piotr Jawny, trener Śląska II Wrocław. 

W spotkaniu z Pniówkiem zadebiutuje Israel Puerto. Hiszpan ma odgrywać ważną rolę w pierwszym zespole, jednak zanim dołączy do drużyny trenera Vitezslava Lavički, sprawdzi się w meczu rezerw - Zdaję sobie sprawę jaka jest charakterystyka tego zespołu. Przede wszystkim jest to drużyna dla młodych, ale też dla piłkarzy, którzy wracają po kontuzjach, lub tak, jak w przypadku Israela, mają jakieś zaległości treningowe. Nie widzę problemu w tym, że zagra z nami. Dla niego to również będzie szansa żeby sprawdzić swoje możliwości - dodaje Jawny.

Drużyna z Pawłowic Śląskich występuje w III lidze nieprzerwanie od 2008 roku. W poprzednim sezonie zdobyła 49 punktów, co dało jej 8. miejsce w lidze i spokojne utrzymanie - W każdym spotkaniu musimy być gotowi na wszystkie możliwe scenariusze. Zawsze uczulamy na to zawodników, bo wiemy z doświadczenia, że każdy mecz jest inny. Przede wszystkim musimy grać swoją piłkę - podsumowuje trener rezerw WKS-u.

Bilet na trzecioligowe spotkanie będzie kosztował 10 zł, a sprzedaż w kasach stadionu przy ul. Oporowskiej 62 rozpocznie się godzinę przed pierwszym gwizdkiem. Dzieci i młodzież do 18. roku życia wejdą na stadion za darmo. O pracy mediów na meczach rezerw więcej można przeczytać TUTAJ. 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również