Wydarzenia

III liga: Porażka na wagę spadku

2017-06-17 18:47:00
Śląsk II Wrocław przegrał z Rekordem Bielsko-Biała 0:2 w ostatniej kolejce III ligi. Podopieczni Dariusza Sztylki zajęli 16. miejsce w 18-zespołowej tabeli i tym samym spadają do IV ligi.
Spotkanie przy Oporowskiej było jednym z trzech, podczas których decydowało się utrzymanie w III lidze. Poza WKS-em o uniknięcie spadku walczyły Lechia Dzierżoniów (grała z Pniówkiem Pawłowice Ślaskie) oraz Unia Turza Śląska (grała ze Stalą Brzeg). Czy do niższej ligi spadną dwie, czy trzy z tych drużyn, zdecydować ma... Polonia Bytom. Spadkowicz z II ligi prawdopodobnie nie otrzyma licencji na grę w lidze III i przystąpi do rozgrywek IV ligi. Jeśli tak się stanie, z trójki Lechia - Śląsk II - Unia spadnie jedynie najsłabszy zespół. Przed ostatnią kolejką najlepsza była Lechia, najgorsza - Unia.

Spotkanie lepiej rozpoczął Śląsk, który częściej przedostawał się pod bramkę gości. Próbował Scalet, próbował Stempin, ale bramka nie padła. Po kwadransie do głosu doszli goście, wśród których najlepszą okazję miał Bojdys. Przed stratą gola gospodarzy uchronił Mynarski. Jak miało się później okazać - bramkarza zielono-biało-czerwonych czekało jeszcze sporo pracy z powodu gry akurat tego zawodnika rywali. 

Przed przerwą dobry strzał oddał jeszcze Łuczak, ale goli nie oglądaliśmy. To zmieniło się w 62. min gry. Po rzucie rożnym najlepiej w polu karnym zachował się... Bojdys i dał prowadzenie gościom. Mynarski wybił piłkę po jego strzale, ale sądziowie orzekli, że wybijał ją już zza linii bramkowej. Niestety, to nie był koniec bramek dla gości. W 75. min złe wybicie Mynarskiego wykorzystali napastnicy gości, którzy dokładnie "rozklepali" zagubioną obronę WKS-u. Ostatecznie piłkę do pustej bramki skierował Hilbrycht.

W pozostałych meczach, które miały zaważyć na utrzymaniu, Lechia 0:1 przegrała z Pniówkiem, a Unia 4:4 zremisowała ze Stalą Brzeg. Te wyniki sprawiają, że 14. miejsce zajmuje Lechia, 15. Unia, a 16. Śląsk II. Lechia jest pewna utrzymania, Ślask II - pewny spadku. Jeśli Polonia Bytom otrzyma licencję na grę w III lidze - spadnie również Unia. Jeśli Polonia Bytom licencji nie otrzyma - Unia pozostanie w III lidze.

Śląsk II Wrocław - Rekord Bielsko-Biała 0:2 (0:0)
Bramki:
0:1 - Bojdys 62'
0:2 - Hilbrycht 75'

Śląsk II: Mynarski - Repski, Wiech, Poprawa, Sobczak, Stempin (66. Bergier), Pałaszewski, Danielik (74. Kotfas), Łuczak, Kubacki (85. Łuczkiewicz), Scalet
Rekord: Góra - Żołna, Waliczek, Bojdys, Maślorz (89. Iwanek), Ogrocki (65. Gaudyn), Sobik, Nagi (81. Szędzielarz), Kubica, Hilbrycht, Hałat (59. Herrera)

Żółte kartki: Łuczak, Kubacki - Nagi, Hilbrycht
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również