Wydarzenia

Intensywna niedziela juniorek | Piłka Kobiet

2024-03-10 09:00:00
W niedzielę - 10 marca - kobiece zespoły juniorskie Śląska Wrocław rozegrają swoje mecze ligowe. Starsze wrocławianki w Łęcznej zmierzą się z Górnikiem, a młodsze we Wrocławiu z PTC Pabianice.
Juniorki starsze nadal są w grze o półfinał Centralnej Ligi Juniorek w swojej kategorii wiekowej. Przed tygodniem zespół prowadzony przez Patrycję Falborską poradził sobie w trudnych warunkach w Krakowie (wygrana 5:2, kiedy do przerwy rywalki prowadziły 2:1), teraz chcą powalczyć o pełną pulę w Łęcznej.

Przed tą kolejką Śląsk jest piąty w tabeli, a do drugiego miejsca traci cztery punkty. W przypadku wygranej w Łęcznej wrocławianki znacznie poprawią swoją sytuację, choć oczywiście nie będzie to łątwe zadanie.

Z kolei dla młodszych wrocławianek będzie to inauguracja piłkarskiej wiosny. Podopieczne trenera Michała Czykiety solidnie przepracowały okres przygotowawczy i teraz chcą udanie rozpocząć granie w tej rundzie. Śląsk będzie faworytem pierwszego starcia, bowiem do Wrocławia przyjeżdża jeden z zespołów znajdujących się w dolnych rejonach tabeli - PTC Pabianice. Jesienią pabianiczanki zdobyły zaledwie jeden punkt, co więcej... nie strzeliły jeszcze bramki.

W pierwszym meczu tych zespołów Śląsk wygrał w Pabianicach aż 12:0 i teraz bez wątpienia wrocławianki będą chciały raz jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tym bardziej, że w sparingach ze znakomitej strony pokazywała się Amelia Guzenda, która seryjnie strzelała bramki.
 
Centralna Liga Juniorek U18: Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław - niedziela, 10 marca, godz. 12:00
 
Centralna Liga Juniorek U16: Śląsk Wrocław - PTC Pabianice - niedziela, 10 marca, godz. 14:00 - boisko przy hotelu GEM we Wrocławiu
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław