Wydarzenia

IV liga: Mecz na szczycie dla Śląska!

2019-04-07 13:00:00
W starciu lidera z wiceliderem IV ligi górą rezerwy Śląska! Podopieczni Piotra Jawnego pokonali 3:1 (2:1) Górnika Wałbrzych i umocnili się na pierwszej pozycji w tabeli.
W mecz lepiej weszli goście. Od razu ruszyli do ataku, w efekcie już w pierwszych minutach wywalczyli kilka rzutów różnych. A jeden z nich, w 5 minucie, zamienili na gola. Tragarz dobrze odnalazł się w polu karnym i strzałem przy bliższym słupku pokonał Szczerbala. 
 
Z upływem czasu coraz mocniej na rywala naciskali wrocławianie. W 20 minucie dogranie Borunia z prawego skrzydła wykorzystał Krocz, który wygrał pojedynek z obrońcą i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Niespełna kwadrans później mogło być 2:1, lecz znakomitą interwencją popisał się Jaroszewski, broniąc uderzenie Młynarczyka z rzutu karnego.
 
Przed przerwą arbiter podyktował jeszcze jedną „jedenastkę” dla WKS-u. Do futbolówki tym razem podszedł Kucharczyk i nie dał bramkarzowi Górnika żadnych szans. Po zmianie stron nie brakowało walki, choć nieco mniej działo się zarówno pod jedną, jak i drugą bramką. 
 
W końcówce Górnicy nie mając już wiele do stracenia, otwierali się coraz bardziej. Tak zrodziła się okazja dla Śląska. Lewą stroną popędził Izydorczyk, wpadł w pole karne, gdzie minął zwodem obrońcę, zostając nieprzepisowo powstrzymany. Arbiter bez wahania wskazał na „wapno”, ponownie przed szansą stanął Kucharczyk i ze spokojem ustalił wynik.

Podopieczni Piotra Jawnego spełnili tym samym oczekiwania i zasłużenie zdobyli komplet punktów. Po tym spotkaniu ich przewaga nad Górnikiem wzrosła do dziesięciu „oczek”.  
 
 
Śląsk II Wrocław – Górnik Wałbrzych 3:1 (2:1)
 
Bramki: Krocz 20’, Kucharczyk 20’ (k.), 80’ (k.) – Tragarz 5’
 
Śląsk II: Szczerbal – Sobczak, Kucharczyk, Łazarowicz, Caliński, Kotowicz (Obiała 90’), Boruń (Izydorczyk 70’), Krocz (Sztylka 75’), Kazimierowicz, Kotfas (Kierkiewicz 65’), Młynarczyk (Maciak 85’). 
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również