Wydarzenia

IV liga: Mocny początek Śląska!

2018-08-12 12:45:00
Po ciekawym widowisku zespół trenera Jawnego pokonał w pierwszej kolejce IV ligi GKS Mirków 4:0. Bramki na swoje konto zapisali Sobczak, Vacek oraz dwie Scalet.
GKS Mirków/Długołęka potwierdził, że droga z A klasy do IV ligi w dwa lata to nie przypadek. Trójkolorowym na inaugurację przyszło zmierzyć się z solidnym rywalem, który bez kompleksów grał przy Oporowskiej. Śląsk jednak miał przewagę w posiadaniu piłki, a gra toczyła się głównie na połowie gości.

Zespół trenera Jawnego dobrą grę poparł paroma ciekawymi okazjami bramkowymi, ale długo utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Ten uległ zmianie w 30. minucie, gdy Adrian Sobczak, nowy kapitan rezerw, pięknie przymierzył z rzutu wolnego z około 20 metrów.

WKS utrzymał skromne prowadzenie do przerwy, choć gospodarze mogą czuć mały niedosyt. Dogodnej sytuacji tuż przed zakończeniem I połowy nie wykorzystał bowiem Caliński. Goście z kolei grali dość agresywnie, kilka razy zagotowało się pod bramką Szczerbala, ale golkiper Śląska nie był zmuszony do poważniejszych interwencji.

Po zmianie stron chwilę grozy przeżyli wrocławianie, gdyż GKS z animuszem rozpoczął drugą partię gry. Bliscy wyrównania byli Tarak i Góral, ale ich mocne uderzenia z dystansu poszybowały minimalnie nad poprzeczką. WKS przetrzymał napór gości i po chwili już uporządkował swoją grę, Efektem tego było podwyższenie prowadzenia, a na listę strzelców w 63. minucie wpisał się Mathieu Scalet.

W drugiej części spotkania na boisku pojawili się Vacek, Srnić, Sztylka, Łazarowicz i Skrzypek, którzy dodali świeżości, a Śląsk spokojnie kontrolował grę. WKS pod koniec meczu całkowicie zdominował rywala, skutecznie go punktując. Najpierw na listę strzelców wpisał się Kamil Vacek, który inteligentnie zachował się w poku karnym i mocnym uderzeniem pokonał Bralewskiego, a niecałą minutę później Scalet pięknym uderzeniem z dystansu ustalił wynik spotkania na 4:0. Asystymi popisali się Kucharczyk, Caliński i Vacek. 

Było to zasłużone zwycięstwo zespołu trenera Jawnego. Cieszy dobra frekwencja kibiców, którzy tłumnie pojawili się przy Oporowskiej. 
 
Śląsk II Wrocław - GKS Mirków/Długołęka 4:0 (1:0)
Bramka: Sobczak 30', Scalet 60', 82', Vacek 81'

Śląsk: Szczerbal - Calińśki, Tabaka (73' Łazarowicz), Kucharczyk, Sobczak (K, 84' Błoński) - Kazimierowicz (65' Srnić), Kierkiewicz, Młynarczyk (65' Sztylka) - Samiec-Talar (60' Skrzypek), Scalet, Pasternak (60' Vacek).

GKS Mirków: Bralewski - Żminkowski, Żygadło, Wójcik, Siwek, Tarka, Góral, Leschuk, Szymański, Stanisławek, Broda.

Zółte kartki: Kucharczyk, Broda, Szymański
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również