Wydarzenia

IV liga: Pewna wygrana rezerw

2018-10-27 16:30:00
Zespół trenera Jawnego wygrał z Bielawianką Bielawa 4:0 (2:0) w 12. kolejce IV ligi. Po dwie bramki na swoje konto zapisali Młynarczyk i Bartkowiak.
Bielawianka od początku spotkania pokazywała, że nie przyjechała do Wrocławia tylko się bronić. Grała odważnie i przy tym stwarzając sobie okazje bramkowe. Skrzydła skutecznie jej jednak podciął Młynarczyk, który w 6. minucie otworzył wynik, pokonując bramkarza gości w sytuacji sam na sam. Asystował Sobczak, który chwilę wcześniej wykonał długi rajd z piłką.
 
Mecz był dość wyrównany, ale więcej szczęścia miał Śląsk, który w 21. minucie podwyższył prowadzenie. Po kornerze piłkę przed polem karnym zgarnał Sztylka, zagrał do Młynarczyka, który na raty drugi raz umieścił piłkę w siatce. Z czasem zespół trenera Jawnego coraz bardziej zaznaczał swoją przewagę, kontrolując w dalszych fragmentach wydarzenia boiskowe.
 
Po zmianie stron przewaga WKS-u nie podlegała dyskusji. W 60. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Bartkowiak, który wykorzystał dogranie jednego z bohaterów meczu Mateusza Młynarczyka. Po chwili Michał Bartkowiak ponownie wpisał się na listę strzelców, potwierdzając sporą przewagę Śląska na boisku.
 
Wynik ostatecznie już nie uległ zmianie, choć zespół trenera Jawnego co chwilę kreował sobie dogodne sytuacje bramkowe. Szwankowała jednak skuteczność i więcej goli nie padło już w tym spotkaniu. Śląsk pozostaje na pozycji lidera IV ligi. 
 
Śląsk Wrocław - Bielawianka Bielawa 4:0 (2:0)
Bramki: 2x Młynarczyk, 2x Bartkowiak
 
Śląsk: Wrąbel - Kazimierowicz (65' Pasternak), Łazarowicz (65' Tabaka), Sztylka, Szpakowski (60' Izydorczyk), Bartkowiak (85' Błoński), Kucharczyk, Kierkiewicz, Młynarczyk, Sobczak, Caliński
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również