Wydarzenia

IV liga: Porażka rezerw

2019-04-14 09:00:00
Rezerwy Śląska dość niespodziewanie przegrały na wyjeździe z Polonią-Stal Świdnica 1:2 (1:1) w 21. kolejce wschodniej grupy IV ligi. Bramkę dla WKS-u zdobył Kotowicz.
W meczu wystąpił między innymi gracz I zespołu Augusto, który wraca do formy po urazie. Portugalczyk już w 16. minucie zaznaczył swoją obecność, zaliczając asystę przy trafieniu Kotowicza. Dla Trójkolorowych była to jednak tylko bramka wyrównująca, gdyż gospodarze już w 3. minucie wyszli na prowadzenie.
 
Polonia zagrała dobry mecz, prezentując się solidnie przez praktycznie 90 minut. Pod koniec spotkania ponownie wyszła na prowadzenie, wykorzystując nieporozumienie w szeregach defensywnych WKS-u.
 
Nie był to udany wyjazd dla zespołu trenera Jawnego, który musi przełknąć gorycz porażki. Potknięcie wrocławian wykorzystał Górnik Wałbrzych, który do siedmiu punktów zmniejszył stratę do liderującego Śląska Wrocław.
 
Polonia-Stal Świdnica - Śląsk II Wrocław 2:1 (1:1)
Bramka: Kotowicz 16'
 
Skład: Szczerbal - Sobczak, Łazarowicz, Kucharczyk, Caliński, Augusto (60. Sztylka), Kazimierowicz, Młynarczyk, Kotfas, Kotowicz, Scalet (20. Kierkiewicz).
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również