Wydarzenia

IV liga: Scalet daje zwycięstwo

2018-05-31 18:00:00
Zespół Tomasza Horwata z kolejnym ważnym zwycięstwem w IV lidze. Rezerwy wygrały z Sokołem Wielka Lipa 3:1. Hat-trickiem popisał się Mathieu Scalet.
Mecz z Sokołem był bardzo ważny dla Trójkolorowych, którzy musieli wygrać, by nadal liczyć się w walce o baraże do III ligi. Wcześniej bowiem trzy punkty zainkasowała Foto-Higiena Gać, która jest liderem wschodniej grupy IV ligi. 

Wrocławianie spokojnie rozpoczęli spotkanie, mając sporą przewagę. Potwierdzili to już w pierwszej połowie, gdy błysnął Scalet, zdobywając bramkę nożycami. Gospodarze po chwili jednak zdołali wyrównać, wykorzystując błąd naszego bramkarza. 

Po zmianie stron WKS grał konsekwentnie, a hat-trick skompletował Mathieu Scalet. Przy jego trafieniach asystowali dwa razy Skrzypek i Caliński.

W tabeli IV ligi rezerwy są wiceliderem, ustępują jedynie Foto-Higienie Gać, która ma tyle samo punktów. Awans do baraży o III ligę uzyska tylko pierwsze miejsce. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki. Zapowiada się, że walka o III ligę będzie trwać do końca. 

Aktualna tabela TUTAJ

Sokół Wielka Lipa – Śląsk II Wrocław 1:3 (1:1)
Bramki: 3x Scalet

Śląsk: Aleksander Sobczak - Poprawa, Kazimierowicz, Paweł Kucharczyk, Piotr Kucharczyk (60. Danielik), Skrzypek, Fryczkowski (75' Kuśnierz), Scalet (90' Jaroszyński), Adrian Sobczak, Kolasa, Caliński.
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również