Wydarzenia

IV liga: Status quo

2018-06-03 18:45:00
Rezerwy Śląska po emocjonującym meczu pokonały Sokół Marcinkowice 2:1, choć przegrywały po pierwszej połowie. Lider również wygrał, a to oznacza, że o awansie do baraży o III ligę zdecyduje ostatnia kolejka. Na szczycie tabeli bez zmian - Foto-Higiena przed WKS-em.
Rozgrywki IV ligi weszły w decydującą fazę i już tylko dwa zespoły mają szansę na awans do baraży o III ligę. W tym gronie znajdują się rezerwy Śląska, które by awansować, nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów. Ponadto muszą liczyć na potknięcie lidera Foto-Higieny Gać. 
 
Już początek spotkania z Sokołom pokazał, że rywale do Wrocławia nie przyjechali tylko się bronić. Goście grali agresywnie, nie przebierając w środkach, by przerywać akcje Trójkolorowych. Mimo to Śląsk miał przewagę, której niestety nie umiał przekuć w gole. 
 
Zespół Tomasza Horwata z każdą minutą coraz odważniej poczynał sobie w ofensywie, ale w najlepszym razie obijał jedynie poprzeczkę. I gdy wydawało się, że bramka dla WKS-u wisi w powietrzu, w 37. Minucie Sokół przeprowadził zabójczą kontrę, po której wyszedł na prowadzenie. 
 
Po zmianie stron Śląsk zdominował rywala, a gra toczyła się głównie na połowie Sokoła. W końcu w 60. minucie Poprawa pięknym strzałem z głowy doprowadził do remisu.

Po tej bramce przyjezdni obudzili się i gra znów nie była tak jednostronna. Lepsze sytuacje bramkowe nadal jednak kreowali gospodarze, ale marnowali je Scalet, Skrzypek i Kolasa. 

Czas uciekał, a rezerwy z uporem napierały na bramkę gości. W końcu w 88. minucie Sokół popełnił błąd, faulując Jaroszyńskiego we własnym polu karnym. Z jedenastu metrów nie mylił się Scalet i WKS wyszedł na prowadzenie 2:1.

Końcówka meczu była bardzo nerwowa, ale ostatecznie wynik już nie uległ zmianie.
 
Równocześnie lider Foto-Higiena Gać również był bliski straty punktów, ale zdołał pokonać Unię Bardo 2:1, zdobywając bramkę w ostatnich minutach meczu. To oznacza, że o awansie do baraży o III ligę zdecyduje ostatnia kolejka.

Zespół Tomasza Horwata i Foto-Higiena mają po 70. punktów. W bezpośrednich meczach lepszy bilans bramkowy ma jednak Foto-Higiena i to ona jest liderem. Awans uzyska jedynie pierwsze miejsce. 
 

Śląsk II Wrocław - Sokół Marcinkowice 2:1 (0:1)
Bramka: Poprawa 60', Scalet 88' (k.)
 
Śląsk: Aleksander Sobczak – Poprawa, Kazimierowicz, Paweł Kucharczyk, Piotr Kucharczyk (46’ Danielik), Scalet, Skrzypek, Fryczkowski (84' Jaroszyński), Adrian Sobczak (18’ Kierkiewicz), Kolasa, Caliński.
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również