Wydarzenia

IV liga: Ważne zwycięstwo!

2017-10-01 18:00:00
Rezerwy Śląska po bramkach Łyszczarza i Czerwińskiego wygrały 2:0 z Górnikiem Wałbrzych w Sport-Track IV lidze. Lider zostaje we Wrocławiu!
Mecz rozgrywany w Wałbrzychu lepiej rozpoczęli gospodarze. Ospały początek Trójkolorowych na szczęście się nie zemścił, choć Górnik wypracował sobie dogodne sytuacje bramkowe. Śląsk jednak bardzo dobrze zareagował, bo szybko przejął inicjatywę i w 27. minucie za sprawą trafienia Łyszczarza wyszedł na prowadzenie. Chwilę później prowadzenie podwyższył Czerwiński i zespół Tomasza Horwata mógł spokojnie kontynuować mecz.
 
Mając zadowalający wynik, WKS kontrolował spotkanie. Gospodarze jeszcze przed przerwą osłabili się, bowiem Krzymiński musiał opuścić plac gry po brutalnym faulu na Kierkiewiczu, za który zobaczył czerwoną kartkę. 
 
Wynik już do końca nie był zagrożony, ale Trójkolorowi mimo wielu prób nie zdołali udokumentować przewagi kolejnymi trafieniami.
 
Mecz w Wałbrzychu oglądało około 500 osób. Śląsk po 8. kolejkach jest liderem Sport-Track IV ligi. Na drugim miejscu jest Foto-Higiena Gać, która ma identyczny dorobek punktowy (19).
 
W następnej kolejce mecz na szczycie. Śląsk przy Oporowskiej zmierzy się właśnie z wiceliderem. 

Górnik Wałbrzych - Śląsk Wrocław 0:2 (0:2)
Bramki:
Łyszczarz 27'
Czerwiński 33'

Śląsk: Aleksander Sobczak - Poprawa, Caliński, Kucharczyk, Kierkiewicz (60. Kotfas), Danielik (90. Kazimierowicz), Sobczak (Tabaka), Pałaszewski (80. Krocz), Łyszczarz, Czerwiński (75. Jaroszyński), Scalet (80. Kubacki)
Trener Tomasz Horwat
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również