Wydarzenia

IV liga: Wreszcie zagrali i wygrali!

2018-03-31 13:00:00
Zespół Tomasza Horwata wygrał przy Oporowskiej z Wiwą Goszcz 2:0. Bohaterem wyczekiwanej inauguracji wiosny był Krystian Pasternak, autor dwóch bramek, który dodatkowo debiutował w II drużynie!
Był to pierwszy ligowy mecz rezerw Śląska w tym roku, gdyż wcześniejsze spotkania WKS-u zostały przełożone. Zgodnie z oczekiwaniami Trójkolorowi dominowali na boisku, a goście wyczekiwali kontr. Mimo sporej przewagi dość długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Ten stan w 26. minucie zmienił Pasternak, który ze skraju pola karnego zdecydował się na strzał i tym sposobem otworzył wynik spotkania. 
 
Po zmianie stron „Pasta” podwyższył prowadzenie, wykorzystując sytuację sam na sam. Piękną asystą popisał się Obiała, który zagrywał piłkę piętką. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 2:0, choć z przebiegu gry był to najniższy wymiar kary dla gości. Rywale wypracowali sobie jedną dogodną sytuację, ale piękną interwencją w 80. minucie popisał się Aleksander Sobczak. 
 
W meczu mieliśmy trzech debiutantów w II zespole. Byli to Krystian Pasternak, zdobywca dwóch bramek oraz Skrzypek i Fryczkowski, którzy pojawili się na boisku w drugiej połowie. 
 
Drużyna zwycięstwo zadedykowała trenerowi Bartyzelowi, ponieważ termin meczu zbiegł się z jego urodzinami! Trenerze, jeszcze raz: wszystkiego najlepszego!
 
Celem drugiej drużyny Ślaska jest awans do III ligi. Przed wznowieniem rozgrywek Sport-Track IV ligi Trójkolorowi tracili do lidera 4 punkty, więc niesamowicie ważnym aspektem była dobra inauguracja ligowej wiosny. Ta wypadła zgodnie z oczekiwaniami, czyli zwycięstwem WKS-u.
 
 
Śląsk Wrocław – Wiwa Goszcz 2:0 (1:0)
Bramki: 2x Pasternak
 
Śląsk: Aleksander Sobczak - Kazimierowicz,  Kucharczyk, Kotfas, Kierkiewicz, Scalet (70' Skrzypek), Obiała (80' Jaroszyński), Pasternak (85' Piotr Kucharczyk), Adrian Sobczak (65' Fryczkowski), Tabaka, Caliński
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również