Wydarzenia

IV liga: Zaległe zwycięstwo

2018-05-16 19:00:00
Drugi zespół Śląska wygrał z Karoliną Jaworzyna Śląska 3:0 (3:0) w zaległej 17. kolejce IV ligi i zrównał się punktami z liderem.
Rezerwy Śląska bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie w Jaworzynie Śląskiej. Już w piątej minucie wynik otworzył Scalet, który wykorzystał asystę Bergiera. To pokrzyżowało plany gospodarzom, którzy chcąc uzyskać korzystny wynik, musieli grać znacznie odważniej. Zespół Tomasza Horwata miał jednak sporą przewagę i jeszcze w I połowie podwyższył prowadzenie na 3:0. Gole dołożyli Bergier i Skrzypek. 

Po zmianie stron Trójkolorowi oszczędzali siły, gdyż w sobotę czeka ich wymagające wyjazdowe spotkanie z Polonią Trzebnica. Ostatecznie rezerwy Śląska pokonały Karolinę 3:0. Wynik powinien być znacznie wyższy, ale zawodnicy Tomasza Horwata razili nieskutecznością.
 
Wygrana sprawiła, że WKS zrównał się punktami z liderem. Wszystko wskazuje na to, że walka o awans do baraży o III ligę będzie trwać do ostatniej kolejki. Do końca sezonu jeszcze 5 meczów.

Karolina Jaworzyna Śląska – Śląsk II Wrocław
Bramki: Scalet, Bergier, Skrzypek

Śląsk: Aleksander Sobczak - Paweł Kucharczyk, Piotr Kucharczyk, Kazimierowicz (55' Łazarowicz), Kierkiewicz, Tabaka, Kolasa, Caliński, Skrzypek, Scalet (55' Jaroszyński), Bergier.
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również