Wydarzenia

IV liga: Zmiana lidera

2017-10-07 16:45:00
Rezerwy Śląska po dobrym meczu oraz grze w osłabieniu przegrały ostatecznie z Foto-Higieną Gać 1:3 (0:0) i tym samym straciły pozycję lidera Sport-Track IV ligi.
Spotkanie zdecydowanie zasłużyło na miano „hitu kolejki”, od początku bowiem obie ekipy postawiły na ofensywę, pokazując, że nikt z remisu nie będzie zadowolony. 
 
Już w 2 minucie Trójkolorowi powinni prowadzić. Wrocławianie przejęli piłkę przed polem karnym rywala i przed znakomitą szansą stanął Czerwiński. Napastnik jednak w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza gości.
 
W późniejszych fragmentach gra była wyrównana. W ekipie gości najgroźniejsi byli Barros Machado oraz Wargin, ale ostatecznie również oni nie wpisali się na listę strzelców i zespoły do szatni schodziły przy wyniki 0:0.
 
Po zmianie stron szybko na prowadzenie wyszli goście. Wejerowski wykorzystał zamieszanie w polu karnym Śląska i umieścił piłkę w siatce. Trójkolorowi ruszyli do odrabiania strat. Znów przed doskonałą szansą na trafienie stanął Czerwiński, ale niestety nie zdołał wykorzystać idealnej centry z bocznego sektora boiska. Chwilę później do wyrównania mógł doprowadzić Scalet, ale jego uderzenie z około 11 metrów trafiło prosto w bramkarza rywala.

Ataki WKS-u nie ustawały. Tuż po wejsciu na boisko Jaroszyński trafił w słupek, uderzenie Kubackiego obronił Gąsiorowski, a z bliskiej odległości Tabaka głową uderzył prosto w bramkarza. 

Niestety w 75 minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył Danielik. Zespół Tomasza Horwata jednak wciąż napierał, a po jednej z akcji i faulu w polu karnym, sędziawskazał na "wapno". Jedenstkę pewnie na gola zamienił Kubacki i doprowadził do remisu. 

Chwilę później Foto-Higiena jednak znów wyszła na prowadzenie po przypadkowym trafieniu samobójczym Adriana Sobczaka. Wynik podwyższył Cieśla, który wykorzystał błąd naszego bramkarza.

Mimo dużej przewagi na boisku ostatecznie rezerwy Śląska przegrały 1:3 z Foto-Higieną Gać i tym samym rywal jest nowym liderem Sport-Track IV ligi. W końcówce meczu czerwoną kartką został ukarany również Kubacki i Śląsk kończył spotkanie w dziewiątkę. 

 
Śląsk II Wrocław – Foto-Higiena Gać 1:3 (0:0)
Bramki:
0:1  Wejerowski 48’
1:1 Kubacki 80'
1:2 Adrian Sobczak (sam.) 83'
1:3 Cieśla 85'
 
Śląsk II: Aleksander Sobczak - Kazimierowicz (70' Krocz),  Tabaka, Kucharczyk, Caliński, Danielik, Kotfas (60' Kierkiewicz), Adrian Sobczak, Kubacki, Scalet, Czerwiński (60' Jaroszyński)

Czerwona kartka: Danielik, Kubacki
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również