Wydarzenia

Jagieła: Pozostaje tylko przeprosić fanów | Piłka Kobiet

2023-02-26 18:15:00
Piłkarki Śląska Wrocław przegrały w pierwszej kolejce rundy wiosennej z Górnikiem Łęczna 1:8. - Biorę pełną odpowiedzialność za wynik oraz za nasz styl w dzisiejszym meczu. Daję słowo, że ten zespół nie jest tak słaby, jak pokazuje to spotkanie i ten wynik - mówi trener wrocławianek, Piotr Jagieła.
Piotr Jagieła: Po takim spotkaniu nie pozostaje mi nic innego, jak przeprosić kibiców i sympatyków Śląska Wrocław za to, co wydarzyło się w meczu z Górnikiem. Pierwsza wiosenna kolejka potoczyła się dla nas najgorzej, jak tylko mogła. Pierwsze minuty nie wyglądały najgorzej, ale szybko stracona bramka oraz kolejny gol z rzutu karnego podcięły nam skrzydła i napędziły świetnie dysponowanych rywali.

Owszem, wystąpiliśmy dzisiaj w mocno okrojonym składzie, ale to nie usprawiedliwia tak wysokiej porażki. Jako trener biorę pełną odpowiedzialność za wynik oraz za nasz styl w dzisiejszym meczu. Daję słowo, że ten zespół nie jest tak słaby, jak pokazuje to spotkanie i ten wynik. Będziemy robić wszystko, by się zrehabilitować i zadbać o to, by takie mecze nie miały już w przyszłości miejsca.
 
Na szerszą analizę przyjdzie czas w tygodniu, ale na pewno musimy zmniejszyć liczbę niewymuszonych strat, które stwarzają szansę przeciwnikowi. Chcemy grać odważnie, do przodu, ale musimy utrzymać jakość tych zagrań. Przy tak jakościowym przeciwniku to bardzo ważny aspekt.

Gratuluję przeciwnikom z Łęcznej świetnej gry i postawy. Uważam, że w takiej dyspozycji i z taką jakością zawodniczek zdobędą mistrzostwo Polski.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław