Wydarzenia

Jagieła: Przed nami kolejne wyzwania | Piłka Kobiet

2023-04-21 09:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław po przegranym meczu ćwierćfinałowym Orlen Pucharu Polski z SMS-em Łódź nie mają dużo czasu na przygotowania do następnego spotkania. Już w sobotę zmierzą się z kolejnym wymagającym rywalem, jakim jest drużyna Czarnych Sosnowiec. - Przed nami starcie z Czarnymi Sosnowiec, będzie to trudny mecz, mamy mało czasu, ale poświęciliśmy go na regenerację i analizę - mówi trener WKS-u, Piotr Jagieła.
Piotr Jagieła: Mecz w Łodzi to jeden z naszych najlepszych występów w tej rundzie, zagraliśmy na 110 procent. Podsumowując ostatni czas, gdzie nie do końca te wyniki są takie, jak byśmy chcieli i tak gra też nie zadowalała, to w Łodzi było lepiej. Daliśmy z siebie wszystko, ale wynik nie jest dobry dla nas, oczywiście nie możemy być zadowoleni. Jednak z przebiegu spotkania można wyciągnąć wnioski, że zrobiliśmy duży postęp choćby w stosunku do ostatniego meczu ligowego z SMS-em.

Do meczu ligowego też byliśmy dobrze przygotowani, wiedzieliśmy, jak SMS chce grać. Po tamtym spotkaniu mieliśmy mało czasu na analizę, ale wykorzystaliśmy to maksymalnie, poprawiliśmy małe detale w naszej obronie niskiej, zdecydowaliśmy się na wyższe ustawienie i inaczej zagraliśmy w ataku, żeby po odbiorze piłki mieć więcej zawodniczek do gry do przodu. Myślę, że to przyniosło skutek, bo mieliśmy więcej sytuacji bramkowych w porównaniu z poprzednim spotkaniem.

Teraz też nie mamy dużo czasu, bo przed nami kolejne wyzwania. Najbliższe spotkania będą bardzo ważne, a musimy wygrywać, żeby piąć się w górę. Wydaje mi się, że mamy potencjał na czwarte miejsce, chcemy zakończyć rozgrywki na tym miejscu i do tego będziemy dążyć. Przed nami starcie z Czarnymi Sosnowiec, będzie to trudny mecz, mamy mało czasu, ale poświęciliśmy go na regenerację i analizę - sztab już w drodze powrotnej do Łodzi analizował najbliższego rywala. Mieliśmy tylko jeden trening, ale pokazaliśmy dziewczynom, na co chcemy zwrócić uwagę, żeby uwypuklić to, co chcemy zrobić w Sosnowcu, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław