Wydarzenia

Jawny: Graliśmy z pełną mobilizacją

2019-03-23 13:30:00
- W takich spotkaniach trzeba być cierpliwym i spokojnym, żeby nie doszło do niepotrzebnego zamieszania. W miarę spokojnie, ale przy pełnej mobilizacji ten mecz wygraliśmy - mówi trener rezerw Ślaska Piotr Jawny po zwycięstwie z Orłem Prusice 3:0.
Piotr Jawny: Zmierzyliśmy się trudnym przeciwnikiem, na co choćby wskazuje jego pozycja w tabeli. Orzeł w kadrze ma zawodników z przeszłością w wyższych ligach, może nie są już w najlepszej formie, ale to na pewno doświadczeni i nieschodzący poniżej konkretnego poziomu gracze. Dla nas było to wymagające spotkanie i cieszymy się, że wygraliśmy. Rywal stworzył kilka groźnych akcji, ale w mojej ocenie nie wypracował sobie klarownych okazji bramkowych. W miarę spokojnie, ale przy pełnej mobilizacji ten mecz wygraliśmy.
 
W takich spotkaniach trzeba być cierpliwym i spokojnym, żeby nie doszło do niepotrzebnego zamieszania. Trzeba kontrolować przebieg gry i konsekwentnie dążyć do zdobycia bramki. Jeśli się ją zdobędzie, szukać kolejnej. Wszystko musi się odbywać w dobrym tempie, żeby przeciwnik się zmęczył, bo kondycyjnie na pewno moja drużyna jest lepiej przygotowana. Grając u siebie, dodatkowo sprzyja nam boisko, bo IV-ligowe obiekty są różnej jakości, co też wpływa na samą grę.
 
Mamy nadzieję, że awansujemy i ciekawe spotkania będziemy rozgrywać co tydzień. Przed nami dość wymagający terminarz, wyjazd do Marcinkowic, u siebie Wałbrzych potem mecz z Polonią Trzebnica, także wiele może się wyjaśnić w najbliższej przyszłości.
 
Nasi chłopcy w takich meczach mogą podpatrywać grę i podejście choćby Mariusza Pawelca i to jest dla nich na pewno ciekawym przeżyciem. Dla Maria to też okazja, żeby cały czas być w formie, bo nie wiadomo, kiedy wskoczy do pierwszego składu, a samymi treningami czasem trudno utrzymać odpowiednią dyspozycję. Na pewno tacy zawodnicy bardzo nam pomagają.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław