Wydarzenia

Jawny: Wymagam wysokiej kultury gry

2018-08-12 14:00:00
- Wynik cieszy, ale to jedno. Zawodnicy przede wszystkim dobrą grą muszą się pokazać i potwierdzić na boisku, że zasługują na szansę gry wyżej - mówi Piotr Jawny po zwycięstwie z GKS-em Mirków Długołęka 4:0.
Piotr Jawny: Rozmawiałem z chłopakami przed meczem i uczulałem ich, że dużo się od nas wymaga. Nie tylko mamy wygrywać, ale też prezentować wysoką kulturę gry i w tym kierunku musimy iść. To był nasz pierwszy mecz w sezonie o punkty, zawodnicy byli troszkę zestresowani i może początkowo gra się nie "kleiła" nam. Za dużo było kontaktów z piłką, sporo strat i niedokładności, ale z czasem weszliśmy na wyższy poziom i graliśmy fajny futbol. 

Na pewno będziemy starać się grać po prostu lepiej w piłkę. Wynik cieszy, ale to jest jedno. Zawodnicy przede wszystkim dobrą grą muszą się pokazać i potwierdzić na boisku, że zasługują na szansę gry wyżej. W meczu musimy na pewno kreować więcej sytuacji bramkowych, szczególnie przy Oporowskiej. 

Rywala trudno ocenić, ale jeśli będzie prezentować się podobnie jak w meczu z nami, to myślę, że będzie solidnym ligowcem. My staraliśmy się od pierwszej minuty grać wysokim presingiem i szybko mogliśmy objąć prowadzenie. Mocne tempo procentuje w późniejszej fazie gry, gdy przeciwnikowi brakuje sił i mamy więcej miejsca na grę. Tak chcemy grać, bezpiecznie z tyłu i z mocną intensywnością z przodu. 
 
Oczywiście wejście Kamila Vacka było bardzo dobre. Jak to się mówi "inna liga". Na pewno taki zawodnik dodaje pewności też pozostałym. 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław