Wydarzenia

Joanna Krzyżanowska zawodniczką Śląska Wrocław!

2021-07-05 11:40:00
Do zespołu Piotra Jagieły dołączy kolejna piłkarka - nową zawodniczką Śląska została Joanna Krzyżanowska. Młodzieżowa reprezentantka Polski z naszym klubem związała się dwuletnim kontraktem i już dziś - wraz z resztą drużyny - rozpocznie przygotowania do nowego sezonu.
Asia ostatni sezon rozgrywkowy spędziła w Pradze Warszawa. Występowała w Centralnej Lidze Juniorek, pierwszej lidze oraz Pucharze Polski, gdzie łącznie zagrała w 28. meczach, w których zdobyła 4 bramki i zanotowała 10 asyst. Jej statystyki robią wrażenie tym bardziej, że zazwyczaj występuje jako defensywna pomocniczka lub obrończyni.

 
- To bardzo świadoma i utalentowana zawodniczka. Warto wspomnieć, że Asia jest z rocznika 2004, a grała już w reprezentacji do lat 19 i była pewnym punktem Pragi Warszawa. Wierzymy, że w naszej drużynie będzie mogła jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła - mówi trener naszego zespołu, Piotr Jagieła.
 
Asia - jak sama mówi - najlepiej czuje się w defensywie, ale lubi również podłączyć się do ataku i oddać strzał z dystansu. - Grałam zarówno na pozycji nr 6 jak i 8, ale też w roli “półśrodkowej”, kiedy grałyśmy z trójką obrończyń. Najlepiej czuję się w zadaniach defensywnych, ale lubię czasem wesprzeć zespół z głębi pola. Śląsk wybrałam ze względu na ciekawy projekt sportowy i najmłodszą średnią wieku w lidze. Kierowałam się możliwością rozwoju - mówi nowa piłkarka WKS-u.

 
Witamy we Wrocławiu, Asiu! Powodzenia!
Autor: Maciej Fedorczuk, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również