Wydarzenia

Joanna Węcławek zostaje we Wrocławiu | Piłka Kobiet

2024-05-13 19:47:00
Joanna Węcławek, jedna z piłkarek stanowiących filar wrocławskiej defensywy, zostaje ze Śląskiem na kolejny sezon. Obrończyni złożyła podpis pod roczną umową.
Joanna Węcławek to jedna z tych piłkarek, które w Śląsku występują od początku istnienia sekcji piłki nożnej kobiet we wrocławskim klubie. Obrończyni jest doświadczoną piłkarką, jednak na początku jej przygody z WKS-em przeszkadzały jej urazy. Teraz jest w pełni zdrowia i jest jedną z ważniejszych zawodniczek defensywy Śląska.- To ważna informacja, że Asia zostaje z nami. Jest jedną z bardziej doświadczonych piłkarek w naszej obronie, jest zżyta z klubem i z miastem. Swoją postawą może pomagać młodszym zawodniczkom, które dopiero wchodzą do seniorskiego futbolu. Cieszę się, że nadal będziemy współpracować - mówi szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

Obrończyni rozegrała w Śląsku 56 spotkań, w których strzeliła dwie bramki. Co ciekawe, oba trafienia były po stałych fragmentach gry i przy obu asystowała Joanna Wróblewska. Oba trafienia miały miejsce w tym sezonie - Węcławek najpierw pokonała bramkarkę Medyka w Koninie, a w przedostatniej kolejce strzeliła gola AP Orlenowi Gdańsk.- Stawiamy na stabilizację, więc przedłużenie kontraktu z Asią było dla nas oczywistym krokiem. Cieszymy się, że zostaje z nami, mam nadzieję, że nadal będzie ciężko pracować i podnosić swoje umiejętności. Chcemy włączyć się do walki o medale w przyszłym sezonie, dlatego priorytetem było, by pozostawić w zespole kluczowe piłkarki - zaznacza David Balda, dyrektor sportowy Śląska.

Sama piłkarka również podkreśla, że dobrze czuje się we Wrocławiu.- Śląsk Wrocław stwarza dobre warunki do rozwoju, jest fajna drużyna, fajne dziewczyny. Mamy predyspozycje do tego, by osiągać dobre wyniki i w lidze i w Pucharze Polski. Wrocław to świetne miasto, lubię tu być, lubię ten klub - mówi Joanna Węcławek.

- Jeśli chodzi o cele, to myślę, że drużynowo chciałabym, żebyśmy osiągnęły podium w rozgrywkach ligowych. A indywidualnie, żebym mogła grać jak najwięcej i żeby było zdrowie. Jeśli będzie wszystko w porzadku ze zdrowiem, to na resztę sobie zapracuję - dodaje.Kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2024/2025. Piłkarka nadal będzie występowała z numerem 3 na koszulce.

Gramy dalej Asia! Życzymy kolejnych udanych występów i goli w barwach WKS-u!

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław