Wydarzenia

Joanna Wróblewska na dłużej w Śląsku! | Piłka Kobiet

2023-04-27 18:00:00
Jedna z liderek kobiecego Śląska Wrocław nadal będzie reprezentować zielono-biało-czerwone barwy. Joanna Wróblewska przedłużyła kontrakt z klubem o kolejne dwa sezony.
Wróblewska jest ważną postacią ekstraligowego zespołu prowadzonego przez Piotra Jagiełę. W przeszłości reprezentowała barwy m.in. AZS-u Wrocław i GKS-u Katowice, a ze Śląskiem związana jest od początku istnienia sekcji piłki nożnej kobiet. Do tej pory w barwach WKS-u rozegrała we wszystkich rozgrywkach 63 spotkania, w których strzeliła 26 goli. Ten wynik sprawia, że jest najskuteczniejszą zawodniczką w historii Śląska.- Joanna Wróblewska jest ważną postacią dla kobiecego Śląska, dlatego cieszymy się, że zostaje z nami na kolejne dwa sezony. To doświadczona piłkarka, która stale chce poszerzać swoje horyzonty, a warto zaznaczyć, że dzięki swojej postawie na boisku nie tylko wnosi dużo jakości do gry, ale również pomaga młodszym zawodniczkom - mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław.- Podpisanie nowej umowy z Asią było dla nas bardzo ważne. Cieszę się, że Wróbel spędzi kolejne dwa lata we Wrocławiu jako zawodniczka, ale również jako trenerka przy grupie Future, która skupia najzdolniejsze młode piłkarki. Wiążemy z nią ogromne nadzieje i planujemy, żeby w przyszłości - po zakończeniu gry - kontynuowała pracę w klubie jako trenerka zespołów młodzieżowych, a może w dłuższej perspektywie nawet i przy pierwszym zespole. Osobiście nie wyobrażam sobie Śląska bez Joanny Wróblewskiej - podkreśla koordynator sekcji piłki nożnej kobiet w Śląsku, Maciej Bączyk.

Warto zaznaczyć, że Joanna Wróblewska występowała także w reprezentacji Polski, a w części spotkań pełniła także rolę kapitan wrocławskiej drużyny (choćby w ostatnim meczu w Sosnowcu, pod nieobecność zawieszonej za kartki Małgorzaty Kordy). Obecny sezon rozpoczęła z opóźnieniem ze względu na rehabilitację po kontuzji nogi. Piłkarka w półfinale Pucharu Polski w poprzednim sezonie złamała kość strzałkową, ale chciała pomóc zespołowi i z kontuzją grała jeszcze kilkanaście minut. I prawie strzeliła gola.- Bardzo się cieszę, że Asia będzie kontynuować grę w naszych barwach. Ten projekt potrzbuje takich zawodniczek. Profesjonalistka w każdym calu, prawdziwa wojowniczka, a do tego świetna piłkarka. W naszej szatni jest wiele młodych zawodniczek o dużym potencjale, a osoby takie jak Asią są dla nich są żywym przykładem do naśladowania - zauważa trener Śląska, Piotr Jagieła.

- Mamy jeszcze trochę do udowodnienia, jeśli chodzi o drużynę. Chciałabym zdobyć ze Śląskiem medal, to jest cel, jaki chcę zrealizować. A jakiego koloru będzie to medal? Czas pokaże. W swojej karierze szukam wyzwań i wiem, że znajdę je w tym klubie - zaznacza Joanna Wróblewska.Nowy kontrakt zawodniczki będzie obowiązywał do końca czerwca 2025 roku.

Gramy dalej, Wróbel! Życzymy kolejnych udanych występów w barwach Śląska!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław