Wydarzenia

Józef Klepak szefem skautingu w Akademii Śląska

2019-07-17 10:30:00
Funkcję szefa skautingu w Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław obejmie Józef Klepak. Doświadczony szkoleniowiec wraca do klubu z ul. Oporowskiej po pięciu latach.
Po Marcinie Dymkowskim pracę w WKS-ie podejmie kolejna osoba, która w przeszłości związana była z klubem i doskonale zna lokalne środowisko piłkarskie. Józef Klepak spędził przy ul. Oporowskiej 10 lat, przechodząc wszystkie trenerskie szczeble, od trenera trampkarzy do II szkoleniowca. W latach 2010-2014 kierował skautingiem Śląska Wrocław.
 
- Józef Klepak odpowiadał za stworzenie pierwszego działu skautingu we wrocławskim klubie, jeszcze za kadencji trenera Ryszarda Tarasiewicza. Miał bardzo duży udział w sprowadzeniu do WKS-u takich piłkarzy jak choćby Rok Elsner czy Waldemar Sobota – zaznacza Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław. 
 
Jego najważniejszym zadaniem będzie profesjonalizacja skautingu grup młodzieżowych, przy ścisłej współpracy z działem skautingu i analiz I zespołu. 
 
Józef Klepak jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jako I trener pracował m.in. w Miedzi Legnica, Moto-Jelczu Oława, Orle Ząbkowice Śląskie czy Gawinie Królewska Wola. Przez niemal 20 lat prowadził także młodzieżowe reprezentacje DZPN we wszystkich kategoriach wiekowych. Jest wykładowcą w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również