Wydarzenia

Juniorki Śląska wylecą do USA! | Piłka Kobiet

2023-01-29 15:00:00
Drużynę juniorek Śląska Wrocław z Centralnej Ligi Juniorek U17 w kwietniu czeka dodatkowe wyzwanie. Wiosną wrocławianki będą walczyć o czołowe miejsca w lidze, ale także wezmą udział w prestiżowym turnieju w amerykańskim Dallas.
Podopieczne Patrycji Falborskiej mają za sobą niezwykle udaną jesień. Wrocławianki wygrały osiem z dziewięciu meczów w grupie południowej Centralnej Ligi Juniorek i pewnie przewodzą w tabeli. Śląsk zdobył aż 57 goli, co jest najlepszym atakiem w rozgrywkach oraz stracił tylko siedem bramek, co także jest najlepszym wynikiem w zmaganiach juniorek. Wiosną piłkarki WKS-u będą chciały pójść za ciosem i znów skutecznie walczyć na ligowych boiskach, a jednocześnie z dobrej strony pokazać się w wyjątkowym turnieju w Stanach Zjednoczonych.

Dallas Texans International Girls Cup to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w młodzieżowej piłce nożnej kobiet. Co roku bierze w nim udział blisko dwieście zespołów i ponad siedem tysięcy zawodniczek z całego świata. Drużyna Śląska otrzymała zaproszenie na te zawody i w kwietniu przystąpi do rywalizacji w Dallas. Dla WKS-u to ogromne wyróżnienie i docenienie pracy, jaką trenerzy w sekcji piłki nożnej kobiet wykonują z młodymi piłkarkami.

Warto zaznaczyć, że wyjazd możliwy jest dzięki zaangażowaniu fundacji Road to Sport. Jesteśmy dumni, że możemy liczyć na wsparcie partnera, bez którego organizacja takiego wyjazdu nie doszłaby do skutku.


Klub przygotował specjalną ofertę dla sponsorów, którzy są zainteresowani wsparciem drużyny podczas wyjazdu do USA. Szczegółowe informacje dotyczące pakietów sponsorskich i możliwości współpracy w obszarach reklamowych, dostępne są pod adresem mailowym marketing@slaskwroclaw.pl.

Jednocześnie - w związku z licznymi zapytaniami - fundacja Road to Sport przygotowała możliwość wsparcia wyprawy dla osób prywatnych - zrzutka prowadzona jest w tym miejscu. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zapewnienie zawodniczkom jak najlepszych warunków oraz dodatkowych atrakcji na miejscu.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław