Wydarzenia

Juniorki U17 zaczynają wiosnę | Piłka Kobiet

2023-03-17 20:00:00
Kobieyc zespół U17 Śląska Wrocław wraca do gry! Mistrzynie jesieni w sobotę rozegrają pierwsze ligowe spotkanie w tym roku, a rywalem będzie Sportowa Czwórka Radom.
Faworytem tej potyczki będą wrocławianki, które przewodzą w ligowej tabeli niemal z kompletem punktów. Niemal, bo wygrały osiem z dziewięciu spotkań w rundzie jesiennej. Sportowa Czwórka Radom znajduje się zdecydowanie niżej, bo dopiero na ósmej lokacie z czteropunktową przewagą nad strefą spadkową, jednak pierwsze mecze rundy zawsze są trudne i absolutnie nie można lekceważyć rywali.

- Czekałyśmy na ten dzień kilka miesięcy. Przerwa między rundami w CLJ jest zdecydowanie za długa, ale wychodzę tez z założenia, ze cierpliwi zostają wynagrodzeni. Ten czas był dla nas intensywny, a co najważniejsze - wartościowy i cenny. Wykonałyśmy naprawdę kawał dobrej pracy, która musi zaprocentować już w najbliższym meczu - mówi trenerka zespołu U17, Patrycja Falborska.

Wrocławianki jesienią na boiskach nie miały sobie równych. W starciu z ekipą z Radomia pewnie zwyciężyły 8:0, a cztery bramki zdobyła wówczas Nadia Sobel. Czy w sobotę będzie podobnie?

- Podchodzimy do rozgrywek jako lider i faworyt, dodaje nam to ogromnej motywacji i fajnego dreszczyku emocji, który będziemy chciały spożytkować na boisku w postaci dobrej, pewnej i skutecznej gry. Już się nie mogę doczekać tej atmosfery przedmeczowej i emocji związanych z samym meczem. Wierze, że to będzie dobry dzień. Zasługujemy na to całym zespołem - dodaje trenerka Falborska.


Początek spotkania o godzinie 13:00 w Radomiu.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław