Wydarzenia

Karolina Gec dołącza do Śląska! | Piłka Kobiet

2024-07-08 19:47:00
Jedna z wyróżniających się piłkarek Uniwersytetu Jagiellońskiego Kraków - Karolina Gec - dołącza do zespołu Śląska Wrocław. Zawodniczka złożyła podpis pod dwuletnią umową.
Karolina Gec pierwsze piłkarskie szlify zbierała w Krakowie. Tam początkowo trenując ze starszymi zawodniczkami powoli uczyła się piłkarskiego rzemiosła, uwydatniając swój talent. Jej praca została doceniona w najlepszy możliwy sposób w 2021 roku, kiedy jako 17-latka otrzymała powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski. Jakby tego było mało, w swoim debiucie strzeliła gola.- Karolina to świetna ofensywna zawodniczka, która odnajdzie się w środku pola, ale również może zagrać jako napastniczka. Charaktryzuje się ciągłym znajdowaniem się "pod grą" i dobrą grą pod presją. Jest także silna, a do tego świetnie wyszkolna technicznie. Ma za sobą już pierwsze występy w reprezentacji Polski, co świetnie pokazuje jej potencjał - zaznacza szkoleniowiec Śląska, Piotr Jagieła.Zawodniczka ma za sobą udaną rundę - w jedenastu spotkaniach strzeliła cztery bramki w barwach Uniwersytetu Jagiellońskiego Kraków. Jeden z tych goli to trafienie w starciu przeciwko Śląskowi Wrocław.

- Co mnie skłoniło do przyjścia do Śląska? Pomysł na drużynę, zarówno zarządu, jak i sztabu szkoleniowego oraz całego środowiska. Projekt jest interesujący, podobnie jak cele, jakie drużyna stawia sobie na najbliższy sezon. Wrocław to dobre miejsce do rozwoju, a na tym też mi zależy - mówi nowa piłkarka WKS-u. - Na boisku najlepiej czuję się w środku pola - jako "ósemka" i "dziesiątka". Naszym celem drużynowym jest pierwsza trójka i walka o medale, a także zwycięstwo w rozgrywkach o Puchar Polski - dodaje.- Wierzę, że Karolina rozwinie skrzydła we Wrocławiu i pokaże się z bardzo dobrej strony. To utalentowana i ambitna piłkarka, która ma już za sobą sporo doświadczeń, m.in. z gry w kadrze. Cieszę się, że dołączyła do naszego zespołu - podkreśla dyrektor sportowy Śląska, David Balda.Kontrakt obowiązywać będzie do końca sezonu 2025/2026. Zawodniczka będzie występowała z numerem 6 na koszulce.

Witamy we Wrocławiu, Karolina! Życzymy samych udanych meczów i wielu bramek w barwach Śląska!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław